
AstraZeneca wil leveringsafspraak toch nakomen, ook in Nederland
AstraZeneca gaat in het tweede kwartaal toch 180 miljoen vaccins aan de EU-lidstaten te leveren, zoals was afgesproken. De helft daarvan komt uit de productielijnen in de EU, de rest moet elders worden geproduceerd, zegt een woordvoerder van het bedrijf tegen de NOS.
Als die toezegging van de Brits-Zweedse farmaceut wordt nagekomen, betekent het dat Nederland in het tweede kwartaal de eerder beloofde 6,8 miljoen doses krijgt.
Persbureau Reuters meldde aan het begin van de avond dat de 27 lidstaten in het tweede kwartaal minder dan 90 miljoen doses zou krijgen. Het persbureau had dat gehoord van een anonieme EU-bron die bij de onderhandelingen met de Brits-Zweedse farmaceut betrokken was. AstraZeneca zei in een reactie dat het zijn "uiterste best" zou doen om de afspraken na te komen.
Het Nederlandse ministerie van Volksgezondheid kreeg van de farmaceut te horen dat het in het tweede kwartaal zo'n 4 miljoen doses zou krijgen in plaats van de afgesproken 6,8 miljoen.
Dat wekte irritatie bij minister De Jonge. "AstraZeneca is een heel ingewikkeld bedrijf om steady afspraken mee te maken", zei hij aan het begin van de avond tijdens de persconferentie met premier Rutte. "Aan de lopende band komen er wijzigingen in het leveringsschema. Om gek van te worden. De leveringen bepalen uiteindelijk de snelheid waarmee we vaccineren."
Gedode Sedar Soares doet in deepfake-video oproep aan dader en getuigen
De politie denkt niet langer dat Soares in 2003 is doodgeschoten omdat hij sneeuwballen gooide naar een auto, maar dat hij is geraakt door een verdwaalde kogel bij een ripdeal.
Van Dijk (PvdA) nog niet terug in Tweede Kamer, hoopt op eerherstel
Als het externe onderzoek naar grensoverschrijdend gedrag Van Dijk vrijpleit, wil hij wel terugkeren bij de PvdA-fractie.
- liveblog
Staat van beleg in Oekraïne verlengd • Rusland bouwt nieuwe intercontinentale raketten
In dit blog houden we je op de hoogte van het laatste nieuws over de oorlog in Oekraïne.