
Geheimzinnigheid bij D66 over lijsttrekkerschap Kaag
D66 wil nog niets zeggen over de kandidatuur voor het lijsttrekkerschap van Sigrid Kaag. Het officiële standpunt blijft dat de procedure pas in augustus sluit.
Verschillende Haagse bronnen twijfelen er niet meer aan dat Kaag voor het lijsttrekkerschap gaat. Naar verluidt wordt dat komend weekend bekendgemaakt in een interview.
De minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking laat er ook zelf nog niets over los, al zegt Kaag wel dat zij een besluit heeft genomen. "Maar ik maak dat op mijn eigen tijd bekend, als u het goed vindt", zei ze tegen de NOS.
Kaag deed gisteren haar best om lastige vragen te ontwijken:
Waar nog wel over wordt gespeculeerd is of fractievoorzitter Rob Jetten zich ook kandidaat zal stellen. Hij denkt er al een tijd lang "serieus" over na. Maar de grote vraag is of hij en de partijtop tot de conclusie komen dat een lijsttrekkersverkiezing tussen hem en Kaag verstandig is.
In ieder geval zou er geen onderlinge deal zijn tussen Kaag en Jetten, en nemen de twee los van elkaar hun besluit.
Lijsttrekker CDA
Het is de verwachting dat D66 vandaag en morgen niet veel meer bekend zal maken, ook omdat alle aandacht nu uitgaat naar de nieuwe lijsttrekker van het CDA.
Daar wordt vandaag nieuws verwacht over de kandidatuur van Hugo de Jonge, de huidige minister van Volksgezondheid. Gisteren trok minister van Financiën Wopke Hoekstra zich terug. Of staatssecretaris Mona Keijzer zich in de strijd zal werpen, wil zij nog niet zeggen.
- Rellen na avondklok
Politie tevreden over relatief rustige avond: 'Grote escalaties voorkomen'
In Rotterdam werden 81 mensen gearresteerd, maar van geweldsuitbarstingen was geen sprake.
Brussels vaccin-debacle: heeft de Commissie zichzelf in de vingers gesneden?
Farmabedrijf AstraZeneca zal in het eerste kwartaal slechts zo'n 30 miljoen vaccins leveren aan de EU-lidstaten. Dat is veel minder dan de 80 miljoen vaccins waar op werd gerekend.
- liveblog
Eerste Nederlanders krijgen tweede coronaprik • Vanmiddag Kamerdebat over rellen
Volg hier het belangrijkste coronanieuws uit binnen- en buitenland van dinsdag 26 januari.