
Duitse natuurbeschermers onderzoeken mogelijk nieuwe ziekte zangvogels
Duitse natuurbeschermers onderzoeken of er een nieuwe ziekte onder zangvogels is uitgebroken. Ze registreren sinds half maart ongebruikelijk veel dode mezen. Vaak waren het pimpelmezen, maar soms ook koolmezen of andere zangvogels.
Vooral in de deelstaten Rijnland-Palts en Thüringen zijn dode mezen aangetroffen, inmiddels meer dan 150. De vogels die ziek zijn vertonen apathisch gedrag en hun veren, oogleden en snavels zijn verkleefd.
De meeste dieren werden gevonden in de buurt van vogelvoer. Duitse natuurorganisaties adviseren om voedsel en water weg te halen op plekken waar meer dan één dode vogel is gevonden. Verder vragen ze het publiek om de vondst van dode vogels te melden.
PvdA draagt Lilianne Ploumen voor als lijsttrekker
Ze wordt de opvolger van Lodewijk Asscher, die vorige terugtrad vanwege zijn rol in de toeslagenaffaire.
Oud-voorzitter VNO-NCW Hans de Boer (66) onverwacht overleden
De werkgeversvoorman bleef vorig jaar nog langer aan dan gepland bij VNO-NCW vanwege de coronacrisis.
- liveblog
Hoekstra: einde van de week duidelijkheid avondklok • Britten willen dag en nacht prikken
Het laatste coronanieuws uit binnen- en buitenland.