Raketten treffen Amerikaanse ambassade Bagdad, mogelijk gewonden
In Bagdad zijn vijf raketten afgevuurd op de Groene Zone. Daarbij is ook het terrein getroffen van de Amerikaanse ambassade in de zwaarbeveiligde wijk, waar veel overheidsgebouwen staan.
Een raket trof een eetgelegenheid op het terrein van de ambassade. Lokale media melden dat er drie gewonden zijn gevallen. De Amerikaanse regering heeft dat niet bevestigd.
De Iraakse premier Mahdi heeft de aanval veroordeeld. Hij zegt dat de Iraakse veiligheidsdiensten onderzoek doen naar het voorval. Het is onduidelijk wie achter de aanval zit.
De situatie in Irak is gespannen sinds de Iraanse generaal Soleimani geliquideerd werd door een Amerikaanse raketaanval in Bagdad. De Groene Zone is geregeld het doelwit van raketaanvallen. Dit was voor zover bekend de eerste keer dat de Amerikaanse ambassade geraakt werd.
Biden zet wet uit Koreaoorlog in tegen tekort aan babyvoeding VS
Met de wet, waar ook tijdens de coronacrisis een beroep op werd gedaan, kan hij eisen dat babyvoedingproducenten voorrang krijgen bij leveringen van ingrediënten.
Rutte: gewiste sms'jes niet meer te achterhalen via provider
In een brief aan de Tweede Kamer weerspreekt de premier ook de mediaberichten die melden dat zijn telefoon slechts twintig sms'jes kon opslaan.
Ere Zilveren Nipkowschijf voor Paul Witteman
De 75-jarige presentator, die afgelopen zondag afscheid nam van zijn tv-programma Podium Witteman, krijgt de belangrijke televisieprijs van de jury voor zijn gehele oeuvre.