
Jagers: voorlopig geen e-screening voor wapenvergunning
Jagers en sportschutters krijgen voorlopig geen uitnodigingen meer voor het invullen van een e-screener, een computergestuurde test die meetelt bij de beoordeling van aanvragen voor een wapenvergunning. De Jagersvereniging en de Koninklijke Nederlandse Schietsport Associatie hebben dat van de politie gehoord.
De Jagersvereniging heeft er bezwaar tegen dat mensen met een jachtakte zo'n test moeten doen en wil daar een kort geding over voeren, maar vooralsnog hoeven jagers en sportschutters van boven de 60 en onder de 25 de test niet te maken. Zij zouden als eerste aan de beurt zijn. Mensen die voor het eerst een jachtvergunning aanvragen moeten de e-screener wel invullen. De politie heeft nog niet op het bericht gereageerd.
Geen afspraak maken
Berichten dat de invoering van de e-screener uitgesteld wordt of dat de test zelfs helemaal van tafel gaat, kan de Jagersvereniging niet bevestigen. Voor zover bekend zijn er 25 mensen van wie de jachtakte en wapens in beslag zijn genomen.
Daartegen gaat de vereniging in beroep. Leden die al zijn opgeroepen om de e-screening in te vullen, krijgen het advies om geen afspraak te maken, of al gemaakte afspraken af te zeggen.
- liveblog
Van Dissel verwacht snel daling aantal ziekenhuisopnames • 200 miljoen prikken gezet in China
Het belangrijkste coronanieuws uit binnen- en buitenland van donderdag 22 april.
Toezichthouder VS legt fabriek Janssen-vaccins stil vanwege gebrekkige hygiëne
Daardoor zijn de vaccins mogelijk vervuild. Deskundigen vrezen dat de productie in Baltimore nog maanden kan stilliggen.
Rutte: 'Niets vreemds gebeurd in ministerraad', oppositie wil geheime notulen openbaar
Het nieuws van RTL dat het kabinet bewust informatie heeft achtergehouden rond de toeslagenaffaire voor de Kamer, wekt grote verontwaardiging onder Kamerleden.