
Shirt honkballegende Babe Ruth brengt 5,6 miljoen dollar op
Een shirt van de Amerikaanse honkballer Babe Ruth is in New York geveild voor een recordbedrag van ruim 5,6 miljoen dollar. Het grijze shirt met het opschrift Yankees dat de legendarische sportman rond 1930 droeg, werd met meer dan 400 andere items van Babe Ruth geveild in het stadion van de New York Yankees.
In 2012 werd al eens 4,4 miljoen dollar neergelegd voor een Yankees-shirt van de honkballer. Wie gisteren nóg meer geld overhad voor een historisch shirt is niet bekendgemaakt.
De persoonlijke spullen van Babe Ruth waren ingebracht door familieleden en verzamelaars. Volgens de catalogus gold het aangeboden shirt als het enige van de zes nog bestaande jerseys van Babe Ruth dat hij in zijn gouden jaren had gedragen.
De loopbaan van de geliefde honkballer, die vijftien seizoenen voor New York Yankees uitkwam en in 1935 zijn laatste wedstrijd speelde, omspande 22 jaar; daarin sloeg hij 714 homeruns, een record dat pas in 1974 verbeterd werd door Hank Aaron.
Verdachte terreuraanslag Oslo wil niets zeggen tegen de politie
In de kathedraal van Oslo vond zondag een herdenkingsdienst plaats voor de slachtoffers van de aanslag.
Voor het eerst in 27 jaar NASA-raket vanuit Australië gelanceerd
Ook vanuit Nieuw-Zeeland staat een NASA-missie gepland.
Maandag nieuwe acties boeren, omvang nog niet duidelijk
De acties zullen soms hinder opleveren, verwachten Farmers Defence Force en Agractie.