
Fabrikant laat alle Stint-bakfietsen onderzoeken
De fabrikant van de elektrische bakfietsen van het merk Stint laat alle 3500 exemplaren die in Nederland en België rondrijden onderzoeken.
In verband met het fatale ongeluk in Oss krijgen ze vanaf deze week een controle op alle veiligheidspunten en worden preventief onderdelen vervangen.
Daarnaast hebben de kinderopvangbedrijven een checklist ontvangen waarmee ze zelf hun apparaat kunnen nalopen.
Spoorwegovergang
Bij het ongeluk in Oss kwamen vorige week vier kinderen in een Stint om, toen het apparaat door onbekende oorzaak een spoorwegovergang op reed. Hun begeleider van de kinderopvang en een ander kind raakten zwaargewond.
Gisteren werd bekend dat de Inspectie Leefomgeving en Transport onderzoekt of de elektromagnetische straling van spoorweginstallaties invloed heeft op het gedrag van de Stint. Aanleiding daarvoor is dat twee Stints van een buitenschoolse opvang in Baarn zouden zijn stilgevallen op een spoorwegovergang.
Veel kinderopvanginstellingen gebruiken de Stint om jonge kinderen te vervoeren. Sinds het ongeluk hebben veel instellingen ervoor gekozen om hun apparaat voorlopig te laten staan. Het bedrijf uit Bilthoven heeft alle klanten ook gemaild hoe ze ander vervoer kunnen regelen.
Biologisch afbreekbaar kunstrif getest in Arnhems zeeaquarium
In het koraalrif van Burgers' Zoo wordt een manier getest waarop het koraal makkelijker kan groeien. Een start-up uit Delft heeft het kunstmatige rif bedacht, gemaakt van biologisch afbreekbaar materiaal.
- liveblog
Russische VN-diplomaat stapt op uit schaamte • Loekasjenko: Westen wil Oekraïne verscheuren
In dit blog houden we je op de hoogte van het laatste nieuws over de oorlog in Oekraïne.
Nederland is niet langer slechtste jongetje van belastingklas, zegt Commissie
Jarenlang werd Nederland gewezen op de rol die het speelde in belastingontwijking door multinationals en beroemdheden. Maar dit jaar staat het niet op het lijstje van verbeterpunten.