
KNRM redt 11 Denen, zeilschip bij Zandvoort gezonken
Voor de kust van Zandvoort zijn de elf opvarenden van een Deens zeiljacht gered door de KNRM. Het zeiljacht van 24 meter, met de naam Svartloga, is gezonken. Het jacht is door een windvlaag omgeslagen, heeft de schipper tegen de KNRM gezegd.
De Denen, die tussen de 20 en 60 jaar oud zijn, zaten op een reddingsvlot van het jacht op 10 kilometer voor de kust. In de reddingshelikopter en op schepen onderweg naar IJmuiden zijn ze onderzocht door een arts.
Ze maken het naar omstandigheden goed en zitten nu in het bemanningscentrum van de Koninklijke Nederlandse Reddingsmaatschappij in IJmuiden.
Warmere kleren
"Ze hebben gedoucht dragen nu onze zomeroveralls. Ze krijgen eten en warmere kleren", zegt een woordvoerder. De groep was op weg van Den Helder naar het Belgische Zeebrugge.

De opvarenden belden 112 en zeiden dat ze "ergens buiten Amsterdam" waren, zegt de kustwacht. Ook kwam een melding binnen via het radionoodbaken van het schip. Een vliegtuig ving een ander noodsignaal op en gaf dat door aan Schiphol, die het weer aan de Kustwacht doorgaf. Er zat minder dan een uur tussen de melding en het moment dat de opvarenden werden gered.
Spullen oppikken
Voor de reddingsactie werden twee helikopters, twee schepen en drie KNRM-boten ingezet. Er zijn nog verschillende boten op de plaats waar het schip is gezonken, om onderdelen en spullen die boven komen drijven op te pikken.
- liveblog
Pfizer levert toch meer vaccins aan Nederland • 'Merkel wil lockdown verlengen'
Volg hier het belangrijkste coronanieuws uit binnen- en buitenland van dinsdag 19 januari.
Nog steeds klachten na eerste golf: 'Mijn denkniveau zit soms nog op 50 procent'
Naar schatting 10.000 tot 16.000 mensen hebben sinds de eerste coronagolf nog last van hun waarschijnlijke of vastgestelde coronabesmetting.
Migrantenkaravaan en Mexico kijken verwachtingsvol naar Biden
De inauguratie van president Biden is morgen. Gisteren nog werden duizenden Hondurese migranten die naar de VS willen hardhandig tegengehouden in Guatemala.