
Phishing-bericht met 'gratis KLM-tickets' gaat rond op WhatsApp
Op WhatsApp gaat een kettingbrief rond waarin lezers zogenaamd door de KLM gratis tickets worden aangeboden in ruil voor het doorsturen van het bericht en het delen van persoonsgegevens. Maar die gegevens worden vervolgens verkocht aan tientallen bedrijven.
In het bericht worden twee gratis tickets aangeboden om "80 jaar kwaliteitsservice te vieren". In de zogenaamde link naar de KLM-website, staat echter niet de letter k, maar een k met een punt eronder. De link leidt naar een phishing-website.
De KLM laat in een reactie weten op de hoogte te zijn van het phishing-bericht. "We raden iedereen aan altijd naar KLM.com te gaan voor onze acties of te checken of ze op onze socialemediakanalen staan", zegt een woordvoerder. De KLM heeft melding gemaakt van de fraude bij het Landelijk Meldpunt Internetoplichting.
Mensen die hun gegevens hebben ingevuld, hoeven niet bang te zijn dat ze zijn gehackt. Volgens RTL Nieuws worden de gegevens gedeeld met bedrijven, zodat die via e-mail, post en telefoon reclame kunnen versturen.
Marechaussee onderschepte weer evenveel valse papieren als voor corona
De marechaussee noemt het opvallend dat de cijfers vorig jaar stegen, omdat er door corona minder reisbewegingen waren.
FNV wil grensoverschrijdend gedrag in de horeca aanpakken
In de horeca wordt seksuele intimidatie vaak heel gewoon gevonden, zegt de vakbond.
- liveblog
Rusland: Lyman is ingenomen • '10.000 Russische militairen in Loegansk'
In dit liveblog houden we je de hele dag op de hoogte van het laatste nieuws over de oorlog in Oekraïne.