Dumoulin mijdt appels en melk om nieuw poepincident te voorkomen
Het was het opmerkelijkste moment uit de voorbije Giro d'Italia: Tom Dumoulin die, in zijn roze trui, plotseling de berm indook voor een sanitaire stop. Bijna een jaar later denkt de Nederlander te weten waar zijn darmproblemen vandaan komen.
"Een aantal voedingsgroepen, zoals fructose en lactose, zijn niet voor elk mens supergoed verteerbaar. De een heeft er wat meer moeite mee dan de ander. Nou, ik waarschijnlijk iets meer", zegt hij in de Sierra Nevada, waar hij zich voorbereidt op een nieuwe Giro d'Italia.
Verkeerd moment
Voor Dumoulin speelt het probleem alleen op dagen waarop hij zware inspanningen moet leveren. "Als je al aan de limiet zit qua verteren in je darmstelsel en je gooit er net op een verkeerd moment een reepje in, zoals tijdens de Giro, dan kan het rechtstreeks worden doorgeleid."
Dumoulin weet niet honderd procent zeker of bovenstaande de oorzaak van zijn probleem is, maar andere onderzoeken leverden afgelopen winter niets op.
"We hebben eerst bloed geprikt om te kijken of er bacteriën of virussen in de darmen zaten. Dat was niet het geval", legt hij uit. "Toen hebben we gekeken of er wel voldoende bloed naar de darmen gaat tijdens inspanningen. Dat was niet alarmerend weinig."
Kiwi's en geen melk
Concreet houdt het in dat Dumoulin sommige producten moet mijden op dagen van forse inspanning. "Op een dag van een hoge calorie-inname kun je ongezien heel veel lactose- en fructoseproducten binnenkrijgen. In een appel zit bijvoorbeeld heel veel fructose. Nou, dan kan ik beter een kiwi eten."
"Of bijvoorbeeld melk, daar zit heel veel lactose in. Nou, dan kan ik beter lactosevrije melk nemen of helemaal geen melk."
- liveblog
Yates pakt tweede ritzege deze Giro in slagveld van Turijn • Dumoulin uit Giro
De 14de etappe van de Giro d'Italia is een rit van 147 km van Santena naar Turijn.
Handbalsters Venlo winnen weer van VOC en zijn voor de eerste keer landskampioen
De Limburgers wonnen nog nooit een hoofdprijs, maar hebben die na een tweede zege op VOC in een best-of-three nu te pakken.
Oud-winnaar Dumoulin stapt af in voor hem teleurstellende Giro d'Italia
De kopman van Jumbo-Visma zegt bij de start van de etappe nog van plan te zijn om aan te vallen.