
Veel meer toeristen, kabinet wil spreiding naar provincie
Het kabinet wil een 'actief spreidingsbeleid" gaan voeren, zodat toeristen niet alleen maar de bekende trekpleisters bezoeken. Het aantal toeristen is vorig jaar met 11 procent gestegen tot 17,6 miljoen en de druk op de grote toeristische attracties wordt te groot.
Staatssecretaris Keijzer schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat het de bedoeling is om "bezoekers te verleiden om naar minder bekende plekken in ons land te gaan". Ze gaat praten met provincies om ervoor te zorgen dat toeristen ook "kunnen genieten van onze prachtige landschappen, steden en dorpen".
Profijt
Spreiding is nodig vanwege de bedreiging van de leefbaarheid in met name Amsterdam. Maar Keijzer wil ook dat meer provincies economische profijt hebben van de drommen toeristen. Het toerisme zorgt voor 641.000 banen.
Provincies, gemeenten en bedrijven moeten nog meer plannen maken om de toerist naar de provincie te lokken. Zij moeten "aantrekkelijke producten" ontwikkelen om de "regionale identiteit" te versterken.
Metropool
Het Nederlands Toerismebureau (NBTC) presenteert onder de noemer "HollandCity" nu al Nederland als een metropool. Het Holland Travel Ticket, een OV-dagkaart, blijft dit jaar bestaan en wordt goedkoper (van 59 naar 55 euro).
- liveblog
Biden en Harris aangekomen bij het Witte Huis
Volg hier het laatste nieuws over de inauguratie van Joe Biden.
Werkt het vaccin net zo goed als je de tweede prik uitstelt?
Een paar weken later prikken is niet ideaal, maar wel verantwoord in de strijd tegen de Britse coronavariant, vinden deskundigen.
Van inauguratie tot het Witte Huis: zo zag de dag van Biden en Harris eruit
Een overzicht van de inauguratiedag van Joe Biden en Kamala Harris als president en vicepresident van de Verenigde Staten.