
Bloemen verpulvert elf jaar oud Calgary-record van Kramer
Sven Kramer is opnieuw een record kwijtgeraakt aan Ted-Jan Bloemen. De tot Canadees genaturaliseerde Nederlander reed bij de Canadese kwalificatiewedstrijden in Calgary op de 10.000 meter naar 12.46,83.
Daarmee haalde Bloemen bijna vijf seconden af van de recordtijd van Kramer uit 2006. Destijds kwam Kramer bij de WK allround op de Olympic Oval tot 12.51,60.
Kramer, die dit seizoen de olympische titel op de 10.000 meter als hoofddoel heeft, weet dat Bloemen een van zijn geduchte concurrenten is. Nadat de Canadese Nederlander in november 2015 tot veler verrassing al het wereldrecord op de tien kilometer (12.36,30) voor de neus van Kramer had weggekaapt, heeft hij zich steeds vaker opgeworpen als een stayer van formaat.
Ook dit nog prille olympische seizoen heeft TJ Flowers, zoals de geboren Leiderdorper ook wel genoemd wordt, al nadrukkelijk van zich doen spreken. Een maand geleden reed Bloemen bij een trainingswedstrijd in Calgary ook al een persoonlijk én een Canadees record op de 5.000 meter.
Real Madrid-voorzitter verdedigt Super League: 'We redden het voetbal'
Volgens Florentino Pérez, ook voorzitter van de Super League, levert de hervormde Champions League te weinig op en is de Super League nodig om meer geld te genereren om uit de coronacrisis te komen.
Puntenverlies én onrust bij Liverpool: fans verbranden shirts, Klopp tegen Super League
De al weken naar de grote vorm zoekende titelhouder komt niet verder dan 1-1 bij Leeds United en verzuimt naar de vierde plaats te klimmen.
- Nederlands elftal
Oranje straks zónder Frenkie en De Ligt? Engeland dreigt 22 spelers te verliezen
Als het aan UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin ligt, zijn spelers van de clubs die deelnemen aan de aangekondigde Super League niet meer welkom op het Europees kampioenschap en wereldkampioenschap.