
'Meeste watervleermuizen in kerk Metslawier'
De grootste kolonie watervleermuizen van Nederland zit in de dorpskerk van Metslawier, niet ver van Dokkum. Dat hebben studenten van de hogeschool Van Hall Larenstein in Leeuwarden uitgezocht.
Vroeger woonden vleermuizen vooral in het bos. Omdat er steeds meer bomen worden gekapt, verblijven de nachtdieren steeds vaker in kerken. Alleen al in de dorpskerk van Metslawier wonen er 270.
Uit het onderzoek blijkt ook dat de watervleermuizen zich vooral met muggen en motten in leven houden. "We hebben daarvoor de mest onderzocht", vertelt een van de studenten aan Omrop Fryslân.
Meer begrip
De studenten hopen dat mensen meer begrip krijgen voor vleermuizen. Veel mensen zijn bang voor de nachtdieren. "Er zijn veel fabels over vleermuizen, terwijl wij profijt van de dieren hebben doordat ze muggen eten. Daardoor hebben wij minder last van gezoem 's nachts als we slapen."
- liveblog
Ministers terughoudend over versoepelingen • 'Miljoenen sneltests niet gebruikt'
Lees hier al het coronanieuws van vrijdag 5 maart.
- Verkiezingen 2021
Haagse plannen: racistenlokkers, anoniem solliciteren en Piet zwart houden
De premier verantwoordelijk maken, racistenlokkers en 'naming and shaming'; partijen hebben allerlei ideeën in hun programma's om discriminatie en racisme tegen te gaan.
- liveblog
Campagneblog: Hoekstra laakt 'selectieve verontwaardiging' WW-plan • PvdD wil 'slachttaks'
Je vindt hier het belangrijkste nieuws in aanloop naar de verkiezingen.