
Erdogan wil Gezipark alsnog bebouwen
De Turkse president Erdogan wil de plannen om het Gezipark in Istanbul te bebouwen alsnog doorzetten. Drie jaar geleden waren de plannen aanleiding tot massale protesten tegen de regering-Erdogan in heel Turkije.
Het Gezipark, aan de rand van het reusachtige Taksim-plein, is een van de laatste stukjes groen in Istanbul. Erdogan wil er de militaire barakken uit de tijd van het Ottomaanse Rijk herbouwen.
Gisteravond zei hij tegen aanhangers dat dit een van de kwesties is "waarin we moedig moeten zijn. Kijk, ik zeg het opnieuw. We zullen dat historische complex daar herbouwen".
De president kondigde ook aan dat er een hoek in het complex komt die wordt gewijd aan de Duitse, Franse of Amerikaanse geschiedenis, om te laten zien wat die landen in het verleden hebben misdaan. Hij verwees daarbij naar het recente Duitse besluit om de Armeense genocide te erkennen.
In mei 2013 richtten demonstranten in het Gezipark een tentenkamp in om sloop van het park te voorkomen. Toen het tentenkamp werd ontruimd, braken er in heel Turkije protesten uit tegen het autoritaire bewind van Erdogan, die weken aanhielden. In totaal deden er zo'n 3,5 miljoen mensen aan mee. Bij gevechten met ordetroepen vielen acht doden en 8000 gewonden.
Kabinet blijft worstelen met asielopvang, hoop gevestigd op nieuwe 'dwangwet'
In een brief aan de Kamer staan een paar opties om gemeenten aan te sporen om meer te doen, maar het kabinet wacht vooral op een nieuwe wet.
- Finaleliveblog
Van Hooijdonk: 'Mooi moment om geschiedenis te herhalen' • Tachtig Roma-fans teruggestuurd
In dit blog houden we je op de hoogte van het laatste nieuws rond de Conference League-finale tussen Feyenoord en AS Roma in Tirana, vanavond om 21.00 uur.
Pfizer stelt medicijnen beschikbaar aan arme landen, 'hoognodige eerste stap'
Het bedrijf wil al zijn middelen tegen infectieziektes, bepaalde vormen van kanker en ontstekingsaandoeningen toegankelijk maken in landen met lage (midden)inkomens. Ook de coronavaccins vallen daaronder.