Deze sporters en teams gaan naar Rio

time icon Aangepast

Deze browser wordt niet ondersteund voor het spelen van video. Update uw browser naar Internet Explorer 10 of hoger om video af te kunnen spelen.

1/2 Welke sporters hebben zich al gekwalificeerd?

Deze browser wordt niet ondersteund voor het spelen van video. Update uw browser naar Internet Explorer 10 of hoger om video af te kunnen spelen.

2/2 Welke teams hebben zich al gekwalificeerd?

Met de het bekendmaken van de selectie van de ruiters en amazones is de Nederlandse ploeg voor de Olympische Spelen in Rio de Janeiro compleet.

Wie zijn er zeker van deelname aan de Spelen in Rio?

Atletiek
Solomon Bockarie 100 en 200 meter, 4x100 meter
Melissa Boekelman kogelstoten
Liemarvin Bonevacia 400 meter
Pieter Braun tienkamp
Nadine Broersen zevenkamp
Giovanni Codrington 4x100 meter
Andrea Deelstra marathon
Fabian Florant hinkstapspringen
Madiea Ghafoor 4x400 meter
Sifan Hassan 800 en 1.500 meter
Marije van Hunenstijn 4x100 meter
Eva Hovenkamp 4x400 meter
Tasa Jiya 4x100 meter
Dimitri Juliet 4x100 meter
Susan Kuijken 5.000 en 10.000 meter
Maureen Koster 1.500 en 5.000 meter
Nicky van Leuveren 4x400 meter
Churandy Martina 100 en 200 meter, 4x100 meter
Abdi Nageeye marathon
Hensley Paulina 4x100 meter
Femke Pluim polsstokhoogspringen
Jamile Samuel 200 meter, 4x100 meter
Tessa van Schagen 200 meter, 4x100 meter
Dafne Schippers 100 en 200 meter, 4x100 meter
Naomi Sedney 4x100 meter
Eelco Sintnicolaas tienkamp
Joren Tromp 4x100 meter
Jip Vastenburg 10.000 meter
Anouk Vetter zevenkamp
Nadine Visser zevenkamp, 100 meter horden
Laura de Witte
4x400 meter
Lisanne de Witte 4x400 meter
Baanwielrennen
Theo Bos sprint, keirin, teamsprint
Matthijs Büchli keirin, teamsprint
Joost van der Burg ploegenachtervolging
Nils van 't Hoenderdaal ploegenachtervolging
Jeffrey Hoogland sprint, teamsprint
Elis Ligtlee teamsprint, sprint, keirin
Laurine van Riessen teamsprint, sprint, keirin
Jan-Willem van Schip ploegenachtervolging
Wim Stroetinga ploegenachtervolging
Tim Veldt omnium
Kirsten Wild omnium
Badminton
Selena Piek en Eefje Muskens vrouwendubbel
Selena Piek en Jacco Arends gemengddubbel

Beachvolleybal
Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen
Marleen van Iersel en Madelein Meppelink
Reinder Nummerdor en Christiaan Varenhorst
Sophie van Gestel en Jantine van der Vlist
BMX
Merle van Benthem  

Twan van Gendt
Jelle van Gorkom
Niek Kimmann
Laura Smulders


Boksen
Noucka Fontijn -75 kilogram (middengewicht)
Enrico La Cruz -60 kilogram (lichtgewicht)
Peter Müllenberg -81 kilogram (lichtzwaargewicht)

Golf
Joost Luiten
Handbal
Vrouwen (selectie)
Handboogschieten
Sjef van den Berg recurveteam en individueel
Mitch Dielemans recurveteam en individueel
Rick van der Ven recurveteam en individueel
Hockey
Mannen (selectie)
Vrouwen (selectie)

Judo
Dex Elmont -73 kilogram
Anicka van Emden -63 kilogram
Noël van 't End -90 kilogram
Henk Grol -100 kilogram
Roy Meyer +100 kilogram
Jeroen Mooren -60 kilogram
Kim Polling -70 kilogram
Tessie Savelkouls +78 kilogram
Sanne Verhagen -57 kilogram
Marhinde Verkerk -78 kilogram
Frank de Wit -81 kilogram

Mountainbike
Rudi van Houts
Anne Terpstra
Openwaterzwemmen
Ferry Weertman 10 kilometer open water
Sharon van Rouwendaal 10 kilometer open water

Paardensport
Dressuur (selectie)
Springen (selectie)
Eventing (selectie)


Roeien
Roel Braas en Mitchel Steenman twee-zonder-stuurman
Vincent van der Want, Harold Langen, Govert Viergever en Peter van Schie vier-zonder-stuurman
Mechiel Versluis, Boaz Meylink, Dirk Uittenbogaard, Olivier Siegelaar, Boudewijn Roell, Robert Lucken, Kaj Hendriks, Tone Wieten mannenacht
Bjorn van den Ende, Jort van Gennep, Tim Heijbrock en Joris Pijs
lichte vier-zonder-stuurman
Chantal Achterberg, Carline Bouw, Inge Janssen en Nicole Beukers
vrouwendubbelvier
Wianka van Dorp, Claudia Belderbos, Lies Rustenburg, Jose van Veen, Ellen Hogerwerf, Sophie Souwer, Monica Lanz, Olivia van Rooijen en Ae-Ri Noort vrouwenacht
Ilse Paulis en Maaike Head lichte vrouwendubbeltwee
Aletta Jorritsma en Karien Robbers twee-zonder-stuurvrouw
Schermen
Bas Verwijlen degen
Schoonspringen
Uschi Freitag driemeterplank
Taekwondo
Reshmie Oogink -67 kilogram
Tafeltennis
Li Jiao enkelspel en team
Li Jie enkelspel en team
Britt Eerland team

Tennis
Kiki Bertens enkelspel
Robin Haase enkelspel, dubbelspel
Jean-Julien Rojer dubbelspel

Triatlon
Rachel Klamer
Turnen
Mannenteam (selectie)
Vrouwenteam (selectie)
Volleybal
Vrouwen (selectie)
Wielrennen
Anna van der Breggen wegwedstrijd en tijdrit (v)
Ellen van Dijk wegwedstrijd en tijdrit (v)
Tom Dumoulin wegwedstrijd en tijdrit (m)
Bauke Mollema wegwedstrijd (m)
Steven Kruijswijk wegwedstrijd (m)
Wout Poels wegwedstrijd en tijdrit (m)
Annemiek van Vleuten wegwedstrijd (v)
Marianne Vos wegwedstrijd (v)

Worstelen
Jessica Blaszka -48 kilogram
Zeilen
Annemiek Bekkering en Annette Duetz 49erFX
Marit Bouwmeester Laser Radial
Lilian de Geus RS:X
Mandy Mulder en Coen de Koning Nacra 17
Pieter-Jan Postma Finn
Dorian van Rijsselberghe RS:X
Rutger van Schaardenburg Laser
Afrodite Zegers-Kyranakou en Anneloes van Veen 470
Zwemmen
Maarten Brzoskowski 400 meter vrij, 4x200 meter
Inge Dekker 50 en 100 meter vlinderslag, 4x100 meter
Dion Dreesens 200 meter vrij, 4x200 meter
Femke Heemskerk 100 en 200 meter vrije slag, 4x100 en 4x200 meter
Andrea Kneppers 4x200 meter
Ranomi Kromowidjojo 50 en 100 meter vrije slag, 4x100 meter
Maud van der Meer 4x100 meter
Robin Neumann 200 meter vrij, 4x200 meter
Sharon van Rouwendaal 400 en 800 meter vrije slag
Ben Schwietert 4x200 meter
Marrit Steenbergen 200 meter wissel, 4x100 en 4x200 meter
Kyle Stolk 4x200 meter
Kira Toussaint 100 meter rugslag
Joeri Verlinden 100 meter vlinderslag
Esmee Vermeulen 4x200 meter
Sebastiaan Verschuren 100 en 200 meter vrije slag

STER Reclame