
Geen OVSE-waarnemers bij referendum over Oekraïne
De OVSE, de Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa, stuurt geen waarnemers naar het referendum op 6 april over het Associatieverdrag met Oekraïne. Dat zegt een woordvoerder van de OVSE in antwoord op vragen van de NOS. De Nederlandse regering is op de hoogte gebracht van het besluit.
De Nederlandse regering had de OVSE een paar weken geleden een uitnodiging gestuurd om waarnemers te sturen. Onder andere Geen Peil, een van de initiatiefnemers van het referendum, had hierom gevraagd. Volgens de partijen achter het referendum wordt het referendum gesaboteerd door de regeringspartijen in Den Haag.
De OVSE gaat niet op de Nederlandse uitnodiging in. De woordvoerder meldt dat de OVSE waarneemt bij verkiezingen, en maar zelden bij referenda. Bovendien zijn er in april in diverse landen verkiezingen waar de OVSE waarnemers naartoe stuurt. "Onze middelen zijn beperkt", aldus de woordvoerder.
Initiatiefnemer van Geen Peil, Jan Roos, zegt dat hij het betreurt dat de OVSE niet komt. "Maar aangezien wij goede contacten hebben in het Kremlin hebben we nu president Poetin gevraagd of hij Russische mannetjes wil sturen."
- liveblog
'Acht tot tien explosies in Lviv' • Zelensky: we hebben onze helden levend nodig
In dit blog houden we je op de hoogte van het laatste nieuws over de oorlog in Oekraïne.
Arbeidsmarkt nog krapper: 133 vacatures per 100 werklozen
Nog nooit was het aantal vacatures ten opzichte van het aantal werklozen zo hoog.
- liveblog
Oekraïne: tot nu toe 264 evacués uit Azovstal • Burgerdoden in Sjevjerodonetsk
In dit blog houden we je op de hoogte van het laatste nieuws over de oorlog in Oekraïne.