
Moederbedrijf Dolcis, Scapino en Manfield vraagt uitstel betaling aan
Macintosh Retail Group, het moederbedrijf van schoenenwinkels als Dolcis, Invito, Manfield en Scapino heeft uitstel van betaling aangevraagd. De rechtbank in Maastricht beslist waarschijnlijk later vandaag of het uitstel wordt toegekend.
Er werken zo'n 5.500 mensen voor Macintosh in de Benelux, het grootste deel van hen in Nederland. "Die mensen zijn dadelijk in principe allemaal hun baan kwijt", zegt woordvoerder Charles Huijskens. "Ik ga er vanuit dat een faillissement snel zal volgen."
Geen uitweg
Macintosh telt meer dan 500 winkels. Het ging al jaren slecht met de groep. Onlangs werd winkelketen Kwantum nog verkocht en wilde het bedrijf zich meer concentreren op de schoenenwinkels. Maar onder meer hoge schulden en de concurrentie van online winkels werden de groep teveel. Het enige wat de onderneming daarom nog rest, is uitstel van betaling.
Het ziet ernaar uit dat de rechter vandaag een bewindvoerder aanstelt. Die kan dan onderzoeken of er dochterondernemingen zijn die zelfstandig levensvatbaar zijn.
"De huidige situatie is heel teleurstellend voor de betrokken partijen", stelt Kurt Staelens, directeur van Macintosh. "Ondanks onze uiterste inspanningen konden we een verzoek om uitstel van betaling niet vermijden. We hopen dat aanzienlijke delen van de Macintosh Groep kunnen blijven bestaan, door verkoop of op andere wijze."
Rijkswaterstaat betaalt 238 miljoen euro in geschil over Afsluitdijk
Rijkswaterstaat had als sinds het begin van het project verkeerde informatie geleverd aan het consortium. Hierdoor moesten meerdere ontwerpen van het consortium aangepast worden.
- liveblog
Rusland: inname Marioepol een feit, laatste militairen Azovstal hebben zich overgegeven
In dit blog houden we je op de hoogte van het laatste nieuws over de oorlog in Oekraïne.
Burgemeester Halsema doet aangifte van bedreigingen over Ajaxhuldiging
De bedreigingen begonnen nadat de gemeente Amsterdam vorige week bekendmaakte dat de huldiging vanwege een tekort aan beveiligers niet in het centrum plaats kon vinden.