
Politie houdt honderd klimaatactivisten aan in Parijs
De politie van Parijs heeft zo'n honderd klimaatactivisten opgepakt die waren samengekomen op de Place de la Republique in het centrum van de stad. Op het plein waar de afgelopen tijd de slachtoffers van de aanslagen werden herdacht, vond een felle confrontatie plaats tussen klimaatbetogers en de politie. Inmiddels is het plein schoongeveegd.
Toen enkele duizenden demonstranten een samenscholingsverbod negeerden en een menselijke keten vormden op de Place de la Republique, vuurde de politie traangasgranaten af om hen te verspreiden. De activisten gooiden met flessen naar de politie.
Morgen begint in de Franse hoofdstad de wereldwijde klimaatconferentie COP21, in aanwezigheid van vele staatshoofden en regeringsleiders.
Sinds de aanslagen in Parijs van 13 november, die aan 130 mensen het leven kostten, is de noodtoestand van kracht. Daarom hebben de autoriteiten alle demonstraties en marsen afgeblazen. Voor vandaag waren twee manifestaties gepland, op twee punten in de stad.
Als alternatief voor de bijeenkomst op de Place de la Republique staan er nu honderden paren schoenen. Alle vitale punten in de stad worden streng bewaakt.
Nadat de rust op het plein was teruggekeerd, zorgden passanten ervoor dat de bloemen bij het monument die door de chaos waren verspreid, weer een mooi eerbetoon vormden.

Zaak rond opgepakte commando om veiligheidsredenen achter gesloten deuren
De 43-jarige sergeant-majoor uit Rotterdam wordt verdacht van de smokkel van 260 kilo cocaïne. Ook zou de commando hebben bemiddeld bij de handel in wapens.
- liveblog
Kans dat F-35's in Bulgarije blijven klein • 'Akkoord over evacueren gewonden Azovstal'
In dit blog houden we je op de hoogte van het laatste nieuws over de oorlog in Oekraïne.
Voorlopige verkiezingsuitslag Libanon wijst op klap voor Hezbollah
De door Iran gesteunde groepering lijkt in het parlement de meerderheid te verliezen. Maar door deze uitslag zal niet plotseling alles veranderen, zegt correspondent Daisy Mohr.