
RIVM: gebruik geen naalden van Terumo
Het RIVM adviseert bepaalde injectienaalden van het merk Terumo voorlopig niet te gebruiken. Aanleiding is de uitzending van EenVandaag van gisteren, waarin gezegd werd dat veelgebruikte naalden van Terumo onveilig zijn. Loslatende deeltjes van de lijm zouden in het bloed van patiënten terecht kunnen komen.
Het RIVM raadt af de naalden van Terumo te gebruiken die meegeleverd worden met de volgende vaccins die vallen onder het Rijksvaccinatieprogramma:
- BMR 10-pack (M-M-RvaxPro)
- Hepatitis B voor kinderen mono (Engerix-B junior)
- Synflorix single
- HB Vaxpro 1 ml
Onderzoek
In afwachting van de onderzoeksresultaten adviseert het RIVM om voor deze vaccins naalden van een andere fabrikant dan Terumo te gebruiken.
Volgens de Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) neemt het onderzoek enkele weken in beslag. Dat bevestigde staatssecretaris van Rijn dinsdagmiddag in de Tweede Kamer. Er is volgens van Rijn op dit moment niet genoeg informatie om te bepalen of de naalden volledig van de markt moeten worden gehaald.
Britse en Belgische autotiteiten bezoeken de komende tijd fabrieken om de naalden te onderzoeken. Ook in Nederland worden naalden verzameld en onderzocht. "Als uit het onderzoek blijkt dat er een risico is voor de patiëntveiligheid, neemt de inspectie direct passende maatregelen", aldus van Rijn. Tot die tijd blijft het advies de naalden niet te gebruiken.
Ere Zilveren Nipkowschijf voor Paul Witteman
De 75-jarige presentator, die afgelopen zondag afscheid nam van zijn tv-programma Podium Witteman, krijgt de belangrijke televisieprijs van de jury voor zijn gehele oeuvre.
Amnesty: 440 miljoen van FIFA nodig voor compensatie uitbuiting bij WK in Qatar
Het compensatiebedrag van 440 miljoen dollar is symbolisch: het is evenveel als het prijzengeld dat bij het WK wordt uitgereikt.
Forse verliezen op Amerikaanse aandelenbeurzen
Winkelketen Target was de grote verliezer. De aandelen van het bedrijf daalden zo'n 25 procent in waarde.