Dode bij aanslag bijeenkomst Mohammed-tekenaar
Bij een bijeenkomst in een café in Kopenhagen met de controversiële Zweedse tekenaar Lars Vilks is geschoten. Er is een aanwezige in het café gedood en er zijn drie politiemensen gewond geraakt. Vilks zelf is ongedeerd.
Een gewapende man zou zeker dertig schoten hebben gelost en daarna in een auto zijn gevlucht. Aanvankelijk werd gedacht dat er twee daders waren. De schutter zou "Allahoe akbar" hebben geroepen tijdens de aanval.
Vilks publiceerde in 2007 omstreden tekeningen van de profeet Mohammed als een hond. Sindsdien wordt hij bedreigd door militante moslims.

De bijeenkomst in een café in de Deense hoofdstad ging over de vrijheid van meningsuiting. De Franse ambassadeur in Denemarken was ook bij de bijeenkomst. Hij is ongedeerd gebleven.
- liveblog
Polen gaat Oekraïne helpen met graanexport • 'Opvang Oekraïners bewijst Europa's dubbele moraal'
In dit blog houden we je op de hoogte van het laatste nieuws over de oorlog in Oekraïne.
Starbucks wil reiskosten voor abortus op zich nemen voor werknemers VS
De koffiegigant zet die stap in het licht van de omstreden concept-uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof.
Sri Lankaanse premier waarschuwt voor 'moeilijkste maanden van ons leven'
Het land zit diep in de schulden en kampt met een torenhoge inflatie. "Op dit moment hebben we een brandstofvoorraad voor één dag", zei premier Wickremesinghe.