Wekdienst 30/11: Poch vrijgesproken en Wilders doet aangifte tegen Rutte
Goedemorgen! De Argentijns-Nederlandse oud-piloot Julio Poch is vrijgesproken en Geert Wilders doet aangifte tegen premier Rutte.
Het is vandaag wisselend bewolkt. Eerst kan er vooral langs de kust een enkele bui vallen. In de loop van de dag is er ook landinwaarts kans op buien, met mogelijk hagel of natte sneeuw. Plaatselijk kan het glad zijn. Met 3 tot 5 graden wordt het waterkoud.
Wat kun je vandaag verwachten?
• Het gerechtshof in Den Haag doet uitspraak in het hoger beroep tegen borstendokter Rock G., die patiënten zou hebben mishandeld en verminkt. Het Openbaar Ministerie wil dat hij een celstraf krijgt van drie jaar, waarvan een jaar voorwaardelijk. G. werd eerder door de rechter vrijgesproken omdat er te weinig bewijs was dat hij tijdens borstoperaties ernstige fouten maakte.
• Geert Wilders doet aangifte tegen premier Rutte vanwege discriminatie. De PVV-leider vindt dat Rutte de Nederlanders behandelt als tweederangsburgers.
• In Dokkum is vanavond de raadsvergadering waarbij het vermoedelijk gaat over de gebeurtenissen tijdens de Sinterklaasintocht op 18 november. Ook komend weekend staat er weer een anti-pietendemonstratie gepland.
• Onder leiding van de Duitse president Steinmeier ontmoeten CDU-leider Merkel, CSU-voorman Seehofer en SPD-leider Schulz elkaar om voor het eerst samen te praten over een regeringscoalitie.
De Argentijns-Nederlandse oud-piloot Julio Poch is in Argentinië vrijgesproken van betrokkenheid bij dodenvluchten in Argentinië ten tijde van het militaire regime (1976-1983). Poch zat ruim acht jaar in voorarrest. Hij is meteen in vrijheid gesteld, maar Poch wil niet meteen het land uit omdat hij niets te verbergen heeft, zegt zijn advocaat Geert-Jan Knoops.
"Ik ben ontzettend blij dat ik vrijgesproken ben", reageert Poch (65) schriftelijk. "Natuurlijk weet ik wat in de periode van de Argentijnse dictatuur is gebeurd en dat dat vreselijk was. Ik leef mee met de families van de slachtoffers. Er zijn geen winnaars in dit proces en daarom voel ik me ook geen winnaar."
Ander nieuws uit de nacht
• Verdwenen helikopter Suriname vrijwel zeker teruggevonden: het toestel verdween in 2015 met twee inzittenden boven het oerwoud.
• Meerderheid Kamer wil appen in auto als misdrijf bestraffen: in een wet moet worden vastgelegd dat het gebruik van een smartphone door de chauffeur onder "roekeloos rijgedrag" valt.
• Weer bekende journalist VS ontslagen om seksueel wangedrag: Matt Lauer, die vele jaren het goedbekeken ochtendprogramma Today presenteerde, is door zijn werkgever NBC op staande voet ontslagen.
En dan nog dit
Een blunder bij een Amerikaanse luchtvaartmaatschappij: door een planningsfout is in de periode van 17 tot 31 december voor veel vluchten bij American Airlines geen piloot geregeld. Het zou gaan om 15.000 vluchten. Juist in de kerstperiode pakken veel Amerikanen het vliegtuig om op vakantie te gaan of familie te bezoeken. American Airlines biedt piloten die de gaten willen vullen een extra hoog salaris.
Fijne dag!