Bijna 2000 banen weg bij Blokker, 200 winkels dicht

ANP

Blokker gaat grootscheeps reorganiseren. Alle formules, waar de naam Blokker niet op de gevel staat worden afgestoten. Dat betekent dat Xenos, Big Bazar, Leen Bakker en Intertoys in de verkoop gaan.

Ook gaan zo'n honderd slecht lopende en verlieslatende Blokker-winkels dicht. Marskramer gaat door als franchise-formule. De circa honderd eigen Marskramer-winkels gaan dicht.

De reorganisatie kost in de komende twee jaar 1900 voltijdbanen, het merendeel bij Blokker en Marskramer. De komende maanden wordt duidelijk welke winkellocaties sluiten en wat de gevolgen zijn voor het personeel. Met de vakbonden is een sociaal plan afgesproken.

We realiseren ons heel goed dat deze aankondiging een grote impact heeft op onze medewerkers.

Blokker-topman Casper Meijer

Bij de winkelketens in binnen- en buitenland die verkocht zullen worden werken in totaal 13.500 mensen. Het is de bedoeling dat die meeverhuizen naar de nieuwe eigenaren.

"We realiseren ons heel goed dat deze aankondiging een grote impact heeft op onze medewerkers", zegt Blokker-topman Casper Meijer.

Blokker gaat zich met De Nieuwste Blokker-winkels helemaal richten op de huishoudmarkt. Volgend jaar moeten dat ruim 400 winkels zijn, samen met de onlinewinkel van blokker.nl.

Blokker gaat het distributiecentrum in Mijdrecht sluiten en houdt alleen het distributiecentrum in Geldermalsen voor de Blokkerwinkels. Het distributiecentrum in Gouda blijft open voor de online-verkopen.

Winkelformules van Blokker Holding (cijfers uit verslagjaar 2016)

FormuleMedewerkersEigen winkelsFranchisewinkels
Blokker553044390
Blokker buitenland9701932
Xenos39302581
Leen Bakker23601708
Intertoys (+Bart Smit, ToysXL)4340402122
Maxi Toys11601722
Big Bazar1650123-
Marskramer65010042

De Blokker-holding draait zwaar verlies. Het Nederlandse familiebedrijf, begonnen in 1896, heeft nu nog zeven winkelformules in acht landen, met ruim 2100 winkels en bijna 21.000 medewerkers.

Het winkelbedrijf richtte zich op drie markten, te weten huishouden, speelgoed en wonen. Speelgoed en wonen worden dus helemaal afgestoten.