
Eerste gentherapieën in Nederland mogelijk én vergoed
Tijdens de corona-nieuwsstorm van de afgelopen maanden is een belangrijke medische ontwikkeling vrijwel onopgemerkt voorbij gegaan. Voor het eerst zijn in Nederland behandelingen mogelijk waardoor patiënten met ernstige erfelijke ziektes geholpen kunnen worden. Genen die de ziektes veroorzaken worden daarbij vervangen of veranderd.
Het gaat om extreem dure behandelingen. Toch zijn al twee van deze behandelingen in het basispakket opgenomen. En er zullen er nog meer volgen. Hoe houd je de kosten in de hand? Romke van der Veen is te gast. Hij is voorzitter van de adviescommissie van het Zorginstituut Nederland.
Libanon krabbelt na explosie voorzichtig weer overeind
Het was een van de grootste non-nucleaire explosies ooit, die in de haven van de Libanese hoofdstad Beiroet op 4 augustus vorig jaar. Een groot deel van het havengebied werd weggevaagd en meer dan de helft van de stad liep grote schade op.
De wederopbouw maakt nu pijnlijk duidelijk wat er allemaal mis is in Libanon: incompetente leiders, grote ongelijkheid en dan ook nog eens een diepe economische crisis. Nieuwsuur ging vier maanden na de verwoestende klap terug en zag dat bewoners met een zeldzame veerkracht weer opkrabbelen.
LHV: vaccineren van huisartsen start toch nog deze week
Over het moment waarop huisartsen gevaccineerd zouden worden is de afgelopen weken veel discussie ontstaan. Door de opkomst van de Britse variant van het coronavirus worden ze sneller dan verwacht gevaccineerd.
Premies pensioenfondsen stijgen dit jaar meer dan ooit
Stijgingen van de pensioenpremie met 10 procent of meer zijn geen uitzondering. Bovendien krijgen werknemers bij veel fondsen voor hun hogere premie minder pensioen.
'Avondklok of bezoekverbod onontkoombaar om stijging curve te voorkomen'
De Britse coronavariant is minder besmettelijk dan gedacht. Maar epidemiologen waarschuwen dat de risico's groot blijven.