Volgens de VN is het aantal burgerdoden in Afghanistan tot recordhoogte gestegen. Toch lijkt de aandacht voor Afghanistan afgenomen; er komen maar weinig journalisten. Nieuwsuur-verslaggever Roozbeh Kaboly reisde samen met cameraman Rachid El Mourif naar Kabul. Hoe is het in het land waar geweld en conflicten al ruim 40 jaar aan de orde van de dag zijn? Deze keer: de geweldsgolf door de ogen van een Afghaanse fotograaf.
De Taliban plegen weer volop aanslagen in de Afghaanse hoofdstad Kabul. Massoud Hossaini won een Pulitzer-prijs voor een foto van één van de die aanslagen: Een meisje dat een aanslag overleefde, omringd door gewonde en omgekomen familieleden. Hossaini kan nu niet meer werken, als gevolg van de stress en trauma's van de aanslagen. Hij laat ons zien wat de angst voor terreur met de inwoners van de hoofdstad Kabul doet.
Kijk hieronder hoe Hossaini samen met verslaggever Roozbeh Kaboly op zoek gaat naar Taraneh, het meisje dat op de prijswinnende foto staat.
Vanavond op tv: Wet 'Voltooid Leven' voldoet niet • Het uitgaan verleerd? • Australische partijen mijden onderwerp klimaat
De uitzending van 21 mei.
Commissarissen tegen kabinet: 'Pak nu regie bij asielcrisis'
'Het kabinet moet nu de regie pakken', zegt Jetta Klijnsma namens de commissarissen van de koning in Nieuwsuur.
Gemeenten willen asielzoekers wel opvangen, maar locaties voldoen niet
De asielzoekerscentra in Nederland zitten overvol, terwijl veel gemeenten wel degelijk onderdak willen bieden. Het vinden van geschikte gebouwen blijkt een probleem.