In beeld: spectaculaire mammatus-wolken
Bijzondere wolken boven het IJ bij Amsterdam vanmiddag: mammatus-wolken. Vanmiddag rond 12.00 uur waren die ongeveer 10 minuten lang te zien. Bijzonder, want in Nederland kom je die niet vaak tegen. Deze foto's kregen we opgestuurd:
Govert Reijling
Verina van Diepen
Remon Scheinhardt
Jelle Bogerman
Mamma
"Mammatus-wolken zijn genoemd naar het Latijnse woord mamma, dat borst of uier betekent", legt onze weerman Peter Kuipers Munneke uit. "Als je deze wolken ziet, dan weet je dat er vaak noodweer in de buurt is: felle buien met vaak ook onweer."
In Amsterdam heeft het vanmiddag inderdaad flink gehageld. "De mammatus-wolken maakten deel uit van een groot gebied met felle buien dat vandaag over het land trok. Op veel plaatsen is hagel gevallen, en op sommige plaatsen zelfs wat natte sneeuw."
Weerbericht
Geheel volgens traditie sluit Peter af met het weerbericht: vanaf morgen is het overigens niet meer zo guur. Het wordt de komende dagen prachtig lenteweer, met veel zon en in het weekend gemiddeld 18 graden.
Martin van Amstel