De brand in Wolvega
Omrop Fryslân

42 woningen ontruimd om brand na ontploffingen in garages Wolvega

In het Friese Wolvega zijn 42 woningen ontruimd vanwege een brand in een aantal garages. Vijftig bewoners worden opgevangen in een verzorgingshuis in de buurt. De brandweer verwacht de hele avond bezig te zijn met blussen. Voor zover bekend is niemand gewond geraakt.

De brand ontstond vanmiddag iets voor 16.00 uur, meldt Omrop Fryslân. Het lijkt erop dat de brand is veroorzaakt door laswerkzaamheden. Volgens de veiligheidsregio gingen aan de brand "meerdere explosies" vooraf. Daarbij zouden volgens een getuige de brokstukken in het rond zijn gevlogen.

Op beelden van de brand zijn enorme rookwolken te zien:

Grote brand in garageboxen Wolvega, 42 woningen ontruimd

Dertig garageboxen aan de Chopinstraat zijn uitgebrand of beschadigd geraakt. De garageboxen worden met een kraan uit elkaar getrokken, zodat de brandweer er beter bij kan.

Omwonenden

Het is nog niet bekend of de omwonenden zaterdag weer naar huis kunnen. Het gaat om mensen die wonen aan de Chopinstraat, de Beethovenstraat en de Bachstraat.

Omdat de rook pal over de woonwijk trekt, heeft de veiligheidsregio een NL-Alert verstuurd. Daarin wordt de bewoners aangeraden om uit de rook te blijven en ramen en deuren gesloten te houden.

Het is onduidelijk wat er precies in de garageboxen aan de Chopinstraat staat. Zoals gebruikelijk is een Adviseur Gevaarlijke Stoffen ingeschakeld om te kijken hoe schadelijk de rook is.

De brandweer van Wolvega wordt bij de bestrijding van de brand bijgestaan door verschillende korpsen uit de omgeving.