Beau Greaves in actie tijdens het WK in Londen

Debutante Greaves (18) niet onder indruk van WK-entourage, maar verliest toch

Drie jaar geleden schreef Fallon Sherrock dartsgeschiedenis door als eerste vrouw ooit een wedstrijd te winnen op het PDC-WK. In Alexandra Palace in Londen waren de dartsfans toen door het dolle heen en schreeuwden ze Sherrock een ronde later zelfs naar nog een zege.

Vrijdagavond stond er een nieuwe vrouwelijke ster op in de persoon van Beau Greaves. De 18-jarige Engelse, die al het hele jaar het vrouwendarts domineert, was bij haar debuut op het WK zeer goed bestand tegen de druk die komt kijken bij het gooien voor duizenden uitzinnige fans.

Toch leverde haar dat geen plek in de tweede ronde op. De Ier William O'Connor bleek in drie sets te sterk, 0-3. Hoewel de uitslag anders doet vermoeden, maakte Greaves er wel degelijk een spannende partij van.

De Engelse begon de partij met een sterke 120-finish in de eerste leg en had daarmee meteen het publiek achter zich. O'Connor liet zich niet al te veel van de wijs brengen en gooide onder flink wat boegeroep rustig zijn pijlen. Na enkele gemiste kansen van Greaves trok hij de eerste set met 3-2 naar zich toe.

Greaves, die totaal niet onder de indruk leek van de entourage, nam mede dankzij een 122-finish een 2-0 voorsprong in de tweede set. Toch wist O'Connor de set weer met 3-2 te winnen.

O'Connor stoomt door, Smith ijzersterk

In de derde set bleek het verzet van Greaves gebroken. O'Connor gooide de schroom van zich af en liep snel uit naar een 2-0 voorsprong. Met zijn tweede wedstrijdpijl besliste hij het duel.

De Ier, die vorig jaar tot de derde ronde reikte in Londen en dit jaar de halve finale op de UK Open verloor van latere winnaar Danny Noppert, neemt het maandag op tegen de Duitser Gabriel Clemens, de nummer 25 van de wereld.

Michael Smith, de verliezend finalist van vorig jaar, sloot de avond af met een klinkende zege op Nathan Rafferty. De Noord-Ier die donderdagavond nog te sterk was voor Jermaine Wattimena, kwam er geen moment aan te pas tegen de Engelsman. Smith stond geen enkele leg af en won de partij simpel met 3-0.