Beachvolleybalduo Varenhorst/Van de Velde groepswinnaar, Keizer/Meppelink strandt
Op het beachvolleybaltoernooi in Sotsji is één Nederlands duo doorgedrongen tot de tweede ronde. Christiaan Varenhorst en Steven van de Velde strijden zaterdag tegen het Poolse duo Fijalek/Bryl om een plek in de kwartfinales.
Het duo Varenhorst/Van de Velde won poule C overtuigend door twee duels te winnen. De Nederlanders waren in twee sets te sterk voor de Chileense broers Grimalt en het Russische team Koevistjka/Kislytsyn.
Dankzij de groepswinst hoefden Varenhorst en Van de Velde de eerste knockout-ronde niet in actie te komen en waren ze al direct zeker van de tweede ronde.
Brouwer/Meeuwsen strandt
Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen werden derde in hun poule en verloren vervolgens in de eerste knockout-ronde van het duo Bourne/Crabb uit Amerika.
Stefan Boermans en Yorick de Groot, die dit seizoen hun doorbraak beleefden op internationaal niveau, strandden al in de groepsfase. Het duo verloor beide duels.
Keizer/Meppelink niet naar halve finales
Bij het vrouwentoernooi verloren Sanne Keizer en Madeleine Meppelink in de kwartfinales van het toernooi in Rusland. Het Zwitserse duo Hüberli/Betschart was in twee sets (21-14, 21-18) te sterk voor de Nederlandse beachvolleybalsters, die zich via de olympische ranglijst al verzekerden van een olympisch startbewijs.