Gevluchte tbs'er Henk E. opgepakt op Texel

In Den Hoorn op Texel heeft een arrestatieteam de voortvluchtige tbs'er Henk E. (61) opgepakt, meldt het Openbaar Ministerie. E. was met verlof toen hij op 4 juli werd betrapt bij een inbraak in een vakantiehuisje in het Zeeuwse Westkapelle. Hij wist toen te ontsnappen en werd op 27 juli nog op de Coolsingel in Rotterdam gezien.

De tbs'er werd in 1998 veroordeeld tot 6 jaar cel en tbs voor meerdere geweldsdelicten. Hij zat in de laatste fase van zijn tbs-traject in het resocialisatiehuis De Blink in Rotterdam.

E. is aangehouden na een tip van iemand die dacht hem gezien te hebben op de veerboot naar Texel. Toen het arrestatieteam een perceel in Den Hoorn verkende, kwam E. uit de bosjes en werd hij opgepakt. Op dat perceel is volgens het OM een kampement gevonden en een fiets. Ook is een voorwerp dat lijkt op een vuurwapen gevonden. De aanhouding is volgens een woordvoerder rustig verlopen.

Gisteren besteedde het tv-programma Opsporing Verzocht aandacht aan de zaak. Dat leverde 27 tips op.