Herdenkingstocht in Rotterdam voor doodgestoken meisje
In Rotterdam hebben enkele honderden mensen meegelopen in een herdenkingstocht voor de 15-jarige Alice uit Schiedam. Ze werd woensdag in een bovenwoning aan de Rotterdamse Mathenesserdijk doodgestoken na een ruzie met een 16-jarig meisje dat daar woont.
De stille tocht kreeg een luidruchtig karakter toen deelnemers letterlijk schreeuwden om gerechtigheid:
De tocht werd georganiseerd door vrienden en familie van het slachtoffer. Ze hadden de deelnemers gevraagd witte rozen mee te nemen. Veel deelnemers droegen witte kleding. De tocht ging van het Marconiplein naar de woning waar de steekpartij plaatsvond. Daar werden de rozen neergelegd.
Het 16-jarige meisje is woensdagavond aangehouden. Ze wordt verdacht van moord dan wel doodslag. De twee kenden elkaar waarschijnlijk van school.