Ontslag Schreuder helpt Hoffenheim niet aan stunt tegen RB Leipzig
Het verrassende ontslag van trainer Alfred Schreuder heeft Hoffenheim niet geholpen in de strijd om de Europese tickets. Zonder Schreuder verloor de nummer zeven met 2-0 van RB Leipzig, de ploeg van voormalig Hoffenheim-coach Julian Nagelsmann.
Leipzig verstevigde zo de derde plaats in de Bundesliga. Hoffenheim is zevende.
Vijf doldwaze minuten
In een open wedstrijd, waarbij beide ploegen handenvol kansen kregen, dacht Hoffenheim in de doldwaze openingsfase de score te openen.
Leipzig-doelman Peter Gulacsi bracht de doorgebroken Hoffenheim-spits Munas Dabbur ten val in het eigen zestienmetergebied. De Israëlische spits mocht zelf de strafschop nemen, maar werd na lang beraad teruggefloten.
De videoscheidsrechter had namelijk gezien dat zowel Steven Zuber als Christoph Baumgartner de bal in de loop van de aanval met de hand beroerd hadden en draaide daarom de beslissing terug.
Voordat de spelers van Hoffenheim goed en wel beseften wat er gebeurd was, sloeg Leipzig twee keer toe. Beide keren was Dani Olmo de afmaker.
In het vervolg kregen beide ploegen grote kansen, maar dat leverde geen treffers meer op. Leipzig was nog dicht bij de 3-0, maar Christopher Nkunku trof in de slotfase met een prachtig schot het aluminium.
Stand bovenin de Bundesliga
1. Bayern München | 30-70 (90-30) |
2. Borussia Dortmund | 29-60 (80-35) |
3. RB Leipzig | 31-62 (75-32) |
4. Borussia Mönchengladbach | 30-56 (57-36) |
5. Bayer Leverkusen | 30-56 (56-40) |
7. Hoffenheim | 31-43 (42-52) |
* Nummers 1 t/m 4 gaan naar groepsfase Champions League |