Brouwer en Meeuwsen spelen beslissingsduel om olympisch ticket

Beachvolleyballers Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen kunnen morgen een olympisch ticket verdienen voor Nederland, een zogeheten quotumplaats. Het duo plaatste zich bij het olympisch kwalificatietoernooi in het Chinese Haiyang voor een van de twee beslissingsduels.

Dat deden de wereldkampioenen van 2013 door ook hun tweede duel in de derde groepsfase te winnen, met 21-13, 21-18 van de Brazilianen André en George. Met nog een groepsduel te gaan, zijn ze zeker van een plek bij de eerste twee.

De nummers een en twee van de twee poules maken kans op een quotumplaats. Er zijn twee tickets beschikbaar, die worden vergeven in twee beslissingsduels. Het is nog niet bekend wie Brouwer en Meeuwsen tegenover zich krijgen.

Bij de vrouwen werden Sanne Keizer en Madelein Meppelink al uitgeschakeld.