Loopbrug geïnstalleerd tussen torens Haarlemse kathedraal

In Haarlem is tussen twee torens van de kathedrale basiliek Sint Bavo een loopbrug geïnstalleerd. De zestig meter hoge loopbrug is onderdeel van een speciale tijdelijke route door de kerk, die onder de naam 'Klim naar het Licht' wordt opengesteld voor publiek.

Buurtbewoners zien hoe de brug met een kraan tussen de torens wordt geplaatst:

"We hopen dat tienduizenden mensen van het uitzicht en van de kathedraal komen genieten. Dat ze zien hoe prachtig hij is", zegt mede-organisator Gerjon Rooker tegen NH Nieuws. De Sint Bavo is net gerestaureerd en hoopt op deze manier meer bezoekers te trekken.

Van 1 mei tot en met 31 juli kunnen beide torens van de tussen 1895 en 1930 gebouwde kathedraal van binnenuit beklommen worden. De Sint Bavo is, na de Sint Jan in Den Bosch, de grootste rooms-katholieke kerk van Nederland.