Week in beeld: verdriet in Oss, Prinsjesdag en Jaap in New York

Deze week werd voor een groot deel overschaduwd door een tragisch ongeluk in Oss. Vier kinderen kwamen daar donderdagochtend om het leven toen de elektrische bakfiets werd aangereden door een trein. Een begeleidster en een ander kind raakten ernstig gewond. Inmiddels is er in de buurt van de plek van het fatale ongeluk een bloemenzee ontstaan voor de slachtoffers en hun nabestaanden.

Het was ook de week van Prinsjesdag en de Algemene Politieke Beschouwingen. Het grote onderwerp waar de laatste dagen over is gesproken in de Tweede Kamer is de afschaffing van de dividendbelasting. De voltallige oppositie wil dat het plan van tafel gaat, maar premier Rutte trok zich niets aan van de kritiek. Volgens hem is het een risico om de dividendbelasting in stand te houden.

En Glennis Grace stond in de finale van America's Got Talent. Ze zong het nummer Run van Snow Patrol, maar kreeg uiteindelijk niet genoeg stemmen van het publiek om de talentenjacht te winnen. Vrijdag werd Grace ontvangen op Schiphol. Ondertussen werkt ze aan plannen voor een Amerikaanse tour.

Dat en meer in de week in beeld.

Bij een spoorwegovergang in Oss zijn donderdag vier kinderen omgekomen toen de elektrische bakfiets waarin ze zaten werd aangereden door een trein
Op de plek van het ongeluk werden massaal bloemen neergelegd en kaarsjes aangestoken
Dinsdag was het Prinsjesdag! En daar hoort natuurlijk de traditionele balkonscène bij, met het koningspaar, prins Constantijn en prinses Laurentien
Na Prinsjesdag volgen altijd de Algemene Politieke Beschouwingen. Daar was het grote onderwerp het afschaffen van de dividendbelasting
Glennis Grace stond in de finale van America's Got Talent. Ze won niet, maar keerde met een trots gevoel terug naar Nederland
In een huis in Papendrecht zijn vier doden gevonden na een brand. Het gaat om een man, een vrouw en twee kinderen
In North Carolina hebben dieren het zwaar nadat orkaan Florence over het gebied was getrokken
Jaap van Zweden maakt zijn debuut als chef-dirigent van het New York Philharmonic. Hij treedt daarmee in de voetsporen van Mahler, Toscanini en Bernstein
Bij een aanslag op een militaire parade in Iran zijn tientallen mensen omgekomen. Vier aanvallers openden uit het niets het vuur en zijn later gedood
De 10-jarige Indra helpt de politie Steenwijkerland met snelheidscontrole in de buurt van haar school op European Day Without a Road Death
In het hele gebied rond Arnhem en Nijmegen zijn zaterdag herdenkingen van Operatie Market Garden, de grootste luchtlandingsoperatie uit WO II

We hebben de week ook samengevat in video:

Dit was de week