Demonstratie in Charlotte tegen politiegeweld

Man vast voor doodschieten betoger in Charlotte

De Amerikaanse politie heeft een man van 21 gearresteerd die wordt verdacht van het doodschieten van een betoger bij onlusten in Charlotte. Hij wordt beschuldigd van moord.

Het slachtoffer werd woensdagavond geraakt door kogels tijdens een demonstratie tegen politiegeweld. Hij overleed later aan zijn verwondingen. Over de omstandigheden van de schietpartij is niets bekendgemaakt.

Vuurwapen of boek?

Aanleiding voor het protest waarbij het slachtoffer werd neergeschoten was de dood van de 43-jarige Keith Lamont Scott, een Afro-Amerikaan die om het leven kwam door politiekogels. Scott had volgens de politie een vuurwapen in zijn hand en wilde dat niet laten vallen. Zijn familie zei dat hij een boek vasthield.

Nabestaanden hebben videobeelden gezien van de fatale confrontatie. Het materiaal was afkomstig van de bodycams van de betrokken agenten. De familie heeft na het zien van de beelden laten weten nog steeds "meer vragen te hebben dan antwoorden".

De videobeelden zijn tot woede van betogers nog niet openbaar gemaakt. De burgemeester van Charlotte is er wel voor dat dit gebeurt. Maar volgens haar moet daarvoor een goed moment worden gekozen, om het onderzoek niet te verstoren.

'Als hij maar niet dood is, verdomme'

Inmiddels zijn wel andere beelden opgedoken van het incident. Op de video, online gezet door The New York Times en de nieuwsomroep NBC, is Scotts vrouw te zien.

Te zien is dat de politie tegen de man roept dat hij een wapen moet laten vallen. De vrouw schreeuwt naar de agenten dat hij een hersenbeschadiging heeft. Ze draagt haar man op om uit de auto te stappen en roept naar de politie dat haar man ongewapend is en de agenten niet op hem moeten schieten.

De video toont niet het moment waarop de agenten de man beschieten. Wel zijn verschillende schoten te horen.

Uitgaansverbod opgeheven

In Charlotte, de grootste stad van North Carolina, botsten betogers deze week geregeld met de politie. Afgelopen nacht was het wat rustiger met minder en vreedzame demonstranten. De burgemeester heeft besloten het uitgaansverbod op te heffen.