We kunnen dit herfstweekend weer naar het strand.

Dit weekend waarschijnlijk weer warmterecord

Sinds gisteren is het officieel herfst, maar het herfstweer laat nog even op zich wachten. Weerplaza verwacht dat dit weekend opnieuw records zullen worden gebroken. "De zuidenwind voert behoorlijk warme lucht aan, waardoor het op diverse plaatsen recordwarm gaat worden. De zoveelste keer deze maand", zegt weerman Michiel Severin.

Sommige weerkaarten laten zien dat het zondag lokaal 27 graden kan worden, maar dat is volgens Severin iets te optimistisch. "Wij vinden dat nog te hoog en houden het op lokaal 26 graden."

Vanmiddag is het ook al op veel plaatsen zonnig, maar vanaf morgen schijnt de zon nog vaker en kan het in Zeeuws-Vlaanderen en het westen van Noord-Brabant 25 graden worden. Zondag komt daar dus nog een graad bij.

Als het zondag in De Bilt minimaal 23,8 graden wordt, is het dagrecord uit 1956 gebroken.