Verdachten vrijgelaten door drukte MH17
De rechtbank Noord-Nederland heeft besloten dat twee verdachten van poging tot doodslag vrijkomen omdat forensisch onderzoek te lang op zich laat wachten. Ze mogen hun proces nu in vrijheid afwachten.
De vertraging houdt verband met de vliegramp met de MH17 in Oost-Oekraïne. De forensisch onderzoeker die belast was met de zaak in Groningen werd ingeschakeld voor onderzoek in Oekraïne, zegt het OM. De forensisch onderzoeker was overigens van de politie, niet van het Nederlands Forensisch Instituut.
De twee mannen, uit Stadskanaal en Veendam, worden verdacht van ernstige strafbare feiten, bevestigt de persrechter een bericht van het Dagblad van het Noorden. Bij een ruzie tussen de twee mannen in Wildervank raakten beiden ernstig gewond. Een van de twee werd volgens RTV Noord in zijn borst gestoken.
Volgens de persrechter is bij de vrijlating een afweging gemaakt tussen de persoonlijke belangen van de verdachten en het belang van opsporing: "In dit geval prevaleren de persoonlijke belangen." Hij wil verder geen details geven over de zaak omdat die onder de rechter is.
Bezwaar
De officier van justitie heeft zich bij de vrijlating neergelegd omdat onduidelijk is wanneer het forensisch onderzoek is afgerond, zegt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie. "Als ze had geweten dat het onderzoek binnen drie maanden alsnog klaar was geweest, had ze wel bezwaar gemaakt tegen hun vrijlating."
Volgens het OM leidt het onderzoek naar de MH17 niet structureel tot dit soort problemen. "Ik heb zoiets niet eerder voorbij zien komen."