Sintnicolaas pakt zilver op meerkamp

Eelco Sintnicolaas heeft tijdens de EK atletiek in Barcelona op prachtige wijze zilver behaald op de tienkamp. De pas 23-jarige atleet hoefde alleen de Fransman Romain Barras voor te laten.

Sintnicolaas presteerde twee dagen lang op de toppen van zijn kunnen.

Na de vijf onderdelen van woensdag, waarop hij drie persoonlijke records vestigde, had onze landgenoot al plaats zeven in handen, maar een dag later ging het nog beter.

Met een persoonlijk record op de 110 meter horden (14,33), en het discuswerpen (42,43 meter) vond hij zichzelf terug op plaats vijf. Op zijn favoriete onderdeel, de polsstok, sloeg hij zelfs keihard toe. Zijn 5,45 meter (pr) was 0,40 meter hoger dan de nummer twee.

Stalen zenuwen

Sintnicolaas stond inmiddels tweede maar bij het speerwerpen dreigde het mis te gaan. Na twee barslechte worpen bleek hij echter over stalen zenuwen te beschikken. Z'n derde poging was weer een persoonlijk record: 62,57 meter.

Slechts vijf punten scheidden hem van de ervaren Barras, wat op de afsluitende 1.500 meter 0,75 achterstand betekende. Sintnicolaas wist wat hem te doen stond en bleef in het kielzog van z'n rivaal.

Op de laatste 200 meter zette Barras echter zijn versnelling in, waarna de student economie moest passen. Met zijn totaal score van 8.436 bleef hij net onder het stokoude nationale record van Robert de Wit uit 1988, maar daar maalde hij niet om.

"Met deze score tel ik helemaal mee in de wereld", glunderde Sintnicolaas, die met dit totaal vierde was geworden op de Olympische Spelen in 2008.

"Strijdend ten onder"

Met een iets defensievere tactiek op de 1.500 meter had er wellicht nog een hogere score ingezeten, maar daar wilde de man uit Vaassen niet aan. "Ik heb de ballen uit mijn broek gelopen voor goud. Ik ben strijdend tenonder gegaan. Hoewel, ik heb een zilveren medaille!"

In de schaduw van Sintnicolaas werkte Ingmar Vos ook een behoorlijke tienkamp af. De 24-jarige atleet vestigde bij het verspringen en het polsstokhoogspringen een persoonlijk record en eindigde met een totaal van 7.981 op de elfde plaats.