
Vestas verliest mast in Ocean Race
Het zeilteam van Vestas 11th Hour Racing is de mast van de boot kwijtgeraakt in de zevende etappe van de Volvo Ocean Race. De mast brak af, zo'n 160 kilometer ten zuidoosten van de Falklandeilanden. De bemanning van de Deense boot bleef ongedeerd.
Vestas heeft nu de motor aangezet en koers gezet naar de Falklandeilanden.
Opnieuw tegenslag
Vestas was juist weer begonnen aan de Volvo Ocean Race, na een onderbreking van bijna twee maanden. Eind januari kwam de Deense boot in aanvaring met vissersboot, vlak voor de finish van de vierde etappe in Hongkong. Daarbij kwam een bemanningslid van de vissersboot om het leven.
De boot van Vestas raakte zo zwaar beschadigd dat er een nieuwe romp moest worden gebouwd en er niet kon worden meegevaren in etappes vijf en zes.
Mapfre weer op weg
Mapfre, de leider in het klassement in de Volvo Ocean Race, heeft inmiddels de tocht naar de Braziliaanse finish hervat. Het team staakte gisteren na het ronden van Kaap Hoorn even de race, ook vanwege problemen met de mast.
Na een onderbreking van 13 uur, waarin reparaties konden worden uitgevoerd, is de boot nu weer onderweg.
IJshockeybond pakt Wit-Rusland organisatie WK af
De internationale ijshockeybond vindt het land te onveilig om het WK te organiseren.
- Sport en corona
Onvrede in tennisbubbel over Djokovic, Nadal en Williams: 'Wat denkt hij nou?'
Alle spelers bereiden zich in Melbourne voor op de Australian Open, behalve de topspelers. Die zitten in Adelaide en hebben daar meer vrijheden.
The Queen's Gambit leeft ook bij Tata-toernooi: 'Partijen die ik niet kende'
Regerend wereldkampioen Magnus Carlsen doet deze maand voor de zeventiende keer mee aan het Tata Steel-toernooi. Hij heeft de schaakserie met bewondering bekeken.