Kiev: mijnen rond rampplek MH17
In het gebied rond de rampplek van de MH17 liggen mijnen. Dat heeft woordvoerder Andrej Lysenko van de Oekraïense Nationale Veiligheidsdienst gezegd. Het is niet duidelijk waar precies de mijnen liggen, en wanneer ze er zijn neergelegd.
De mijnen liggen volgens Lysenko ook langs toegangsroutes naar de rampplek. Dat is mogelijk één van redenen waarom de konvooien van de OVSE de afgelopen dagen het gebied niet in mochten.
De woordvoerder zei verder dat het Oekraïense leger voorlopig niet van plan is de gevechten in het gebied te staken. Kiev doet er alles aan om de internationale onderzoekers toegang te geven tot de plek waar op 17 juli de Boeing werd neergehaald, zei Lysenko.
"In handen van terroristen"
Maar op dit moment kan het Oekraïense leger de veiligheid niet garanderen, doordat het gebied "tijdelijk in handen is van terroristen", zei Lysenko. Volgens hem wil het leger de rebellen omsingelen en afsnijden van aanvoerroutes.
In het hele door rebellen bezette gebied in Oost-Oekraïne blijft het onrustig, vooral langs de grens met Rusland, zei Lysenko. Volgens hem gaan de Russen door met het bevoorraden van de rebellen.
Konvooi teruggestuurd
Vanochtend probeerde een verkenningsmissie van de OVSE de rampplek te bereiken, maar opnieuw werd het konvooi teruggestuurd naar Donetsk omdat er langs de route gevochten werd.
Premier Rutte uitte gisteren nog kritiek op de gevechten rond het rampgebied. Hij belde met president Porosjenko om de situatie te bespreken.
Premier Johnson: Britse variant coronavirus mogelijk dodelijker
De Britse premier benadrukt wel dat het beeld nog niet volledig is en dat er nog meer onderzoek nodig is.
Levenslang en toch op vrije voeten; minister zit met gratie verlenen in zijn maag
Minister Dekker wil bekijken of hij wel de aangewezen persoon is om te beslissen over gratie voor levenslang gestraften.
Rutte: 'klein wondertje' als basisscholen vóór 8 februari open kunnen
Het heropenen van de basisscholen staat boven aan de kabinetslijst van versoepelingen. Maar dat zal nog niet snel gebeuren, blijkt uit de woorden van de premier.