Spoedzitting V-raad over crash
De VN-Veiligheidsraad houdt later vandaag spoedberaad over de vliegramp in Oekraïne. De extra zitting is aangevraagd door de Britse VN-ambassadeur. De vijf permanente en tien tijdelijke leden van de Veiligheidsraad komen om 16.00 uur Nederlandse tijd bijeen.
De Oekraïense VN-ambassadeur heeft op Twitter aangekondigd dat Oekraïne met bewijzen zal komen van Russische betrokkenheid bij het ongeluk. Dat was wel voordat bekend werd dat de kwestie aan de orde komt in de Veiligheidsraad.
VN-baas Ban Ki-moon wil een diepgravend onderzoek naar de gebeurtenissen in Oost-Oekraïne. Volgens hem is er grote behoefte aan een onafhankelijk, internationaal onderzoek.
154 Nederlanders
Bij de vliegramp in het oosten van Oekraïne kwamen donderdag 298 mensen om het leven, onder wie zeker 154 Nederlanders. Van 47 passagiers is de nationaliteit nog niet vastgesteld.
De Boeing 777 van Malaysia Airlines was op weg van Amsterdam naar Kuala Lumpur. Er zijn berichten dat het toestel uit de lucht is geschoten.
De avondklok komt er, alleen een half uurtje later. Dit staat je te wachten
De avondklok komt er, alleen een half uurtje later. Dit zijn de meestgestelde vragen én antwoorden.
Persoonsgegevens tienduizenden geteste Nederlanders onvoldoende beveiligd
Namen, bankgegevens en paspoortnummers van een coronatestbedrijf waren eenvoudig in te zien door derden. Ook privégegevens van militairen. Defensie schort daarom de samenwerking per direct op.
- liveblog
Carnaval in Rio gaat voor het eerst niet door • Formulieren avondklok nu beschikbaar
Volg hier het belangrijkste coronanieuws uit binnen- en buitenland van donderdag 21 januari.