Familie Poot stopt met Chipshol
De familie Poot stopt met Chipshol en zet haar grondbezit bij de luchthaven Schiphol te koop. In een interview met het Financieele Dagblad zeggen oprichter Jan Poot en zijn zoon Peter dat ze stoppen met hun pogingen het gebied tot ontwikkeling te brengen. Jan Poot, die bijna 90 is, voelt zich te oud om ermee door te gaan.
De familie bezit nog 150 hectare grond bij Schiphol. Volgens het Financieele Dagblad zou die grond tussen 1,5 en 3 miljard euro kunnen opbrengen.
Net als Dubai
Met Chipshol, dat werd opgericht in 1986, wilde Jan Poot Schiphol laten uitgroeien tot een hypermoderne stad, naar het voorbeeld van Dubai. Hij kocht daarvoor goedkoop 600 hectare landbouwgrond op in de Haarlemmermeer.
Schiphol en de overheid wierpen barrières op. De overheid verbood bouwprojecten en door een uitspraak van de rechter raakte Poot driekwart van zijn grond kwijt, onder meer aan een concurrerend bedrijf van Schiphol.
Geen zicht
Jan en Peter Poot zeggen dat ze de zaak verkopen omdat er nog steeds geen enkel zicht is op samenwerking met Schiphol en de overheid. In september zetten ze hun zaak te koop. Ze sluiten geen enkele koper uit, ook Schiphol niet, als dat ertoe leidt dat het gebied alsnog tot ontwikkeling wordt gebracht.
In hele VS demonstraties na abortus-uitspraak Hooggerechtshof
Volgens CNN waren er in het hele land zeker 70 betogingen gepland. Veel waren relatief klein, maar in New York waren meer dan 10.000 mensen op de been.
Man schiet op uitgaanspubliek Oslo, zeker twee doden
Het schietincident was volgens de omroep NRK in de London Pub, een homobar in het centrum van de Noorse hoofdstad.
Georgiërs de straat op voor aansluiting bij EU en vertrek premier
Het land kreeg bij de EU-top niet de status van kandidaat-lid, iets wat de betogers wel wilden en wat ze premier Garibasjwili kwalijk nemen.