Vliegveld Madrid nu 'Adolfo Suárez'
Wie in het vervolg naar Madrid reist met het vliegtuig zal landen op de luchthaven Adolfo Suárez. De huidige naam, Barajas, wordt vervangen door die van de overleden oud-premier van Spanje.
Premier Rajoy wil met de wijziging oud-premier Suárez eren omdat hij een belangrijke rol speelde in de geschiedenis van Spanje. Na de dood van dictator Franco kreeg Suárez van koning Juan Carlos de opdracht van Spanje een democratie te maken. Hij zorgde voor hervormingen en in 1977 werd hij de eerste democratisch gekozen premier van Spanje.
Veel Spanjaarden zeggen dat het mede aan Suárez te danken is dat er na de dood van Franco geen revolutie uitbrak en Spanje vrij geleidelijk overging in een democratie.
Alzheimer
De oud-premier overleed gisteren op 81-jarige leeftijd. Hij verscheen al ruim tien jaar niet meer in het openbaar, hij leed aan Alzheimer. Vandaag nemen duizenden Spanjaarden persoonlijk afscheid van de oud-premier door langs de kist te lopen die staat opgesteld in het congres in Madrid.
De goedkeuring voor de naamsverandering van de luchthaven werd vandaag al getekend door de minister van transport. Ook de burgemeester ging gelijk akkoord en zei dat de Madrilenen verheugd zullen zijn met de nieuwe naam van het vliegveld als eerbetoon aan de oud-premier.
- liveblog
Harpoon-raketten in nieuw wapenpakket voor Oekraïne
In dit blog houden we je op de hoogte van het laatste nieuws over de oorlog in Oekraïne.
'Kans op extreme hittegolf als in India dertig keer groter'
Nooit eerder sinds het begin van de metingen was het in maart zo warm in India. In buurland Pakistan werd de heetste april ooit vastgesteld.
Klaver en Kuiken geloven in samenwerking, maar fusie is nog geen uitgemaakte zaak
Vanavond kwamen leden van GroenLinks en PvdA voor het eerst bijeen om over samenwerking te praten.