Internationale tram vanaf Maastricht
Tussen Maastricht en het Belgische Hasselt komt een sneltramverbinding. De lijn wordt 35 kilometer lang en krijgt 13 haltes. Door de nieuwe verbinding zal de reistijd ongeveer gehalveerd worden. Waar mensen met de bus nog ruim een uur onderweg waren, doet de tram er een half uur over.
De aanleg van de tramlijn is in Vlaanderen omstreden. Veel mensen vinden de aanleg te duur. Daarnaast loopt er tussen de steden ook een oude spoorlijn die weinig gebruikt wordt. Tegenstanders hadden liever gezien dat die opgeknapt wordt.
Geen onderzoek
Aanvankelijk zou het project 50 miljoen euro kosten, maar inmiddels zijn de kosten opgelopen tot 260 miljoen euro. België betaalt het grootste deel, ongeveer 200 miljoen, de rest komt voor rekening van Nederland.
Het is onzeker of de tramlijn veel gebruikt zal worden. Critici zeggen dat er te weinig onderzoek is gedaan naar de behoeften van reizigers.
Over een half jaar start de aanleg. Naar verwachting gaan over vier jaar de eerste trams rijden.
- liveblog
Geopend attractiepark Hellendoorn niet vol • Valse vaccinatiemail in omloop
Het belangrijkste coronanieuws uit binnen- en buitenland van zaterdag 10 april.
'Nederlandse adoptiestop ontneemt Zuid-Afrikaanse kinderen de kans op een gezin'
Adopties uit het buitenland zijn stopgezet na het rapport van de commissie-Joustra. Daarin werd gesproken van misstanden als kinderhandel, het afstaan onder dwang, corruptie en vervalsing van documenten.
Uitvaart prins Philip op 17 april, prins Harry aanwezig bij ceremonie
De man van koningin Elizabeth overleed gisteren op 99-jarige leeftijd. Hij wordt bijgezet in de koninklijke grafkelder op Windsor Castle.