Verenigde Vergadering over Máxima
De Verenigde Vergadering van de Eerste en Tweede Kamer komt dinsdag in de Ridderzaal bijeen voor een bijzondere vergadering om koningin Máxima te benoemen tot regentes voor het geval koning Willem-Alexander overlijdt.
Een meerderheid van de leden van de Eerste en Tweede Kamer moet instemmen met drie wetsvoorstellen, die het regentschap van de echtgenote van koning Willem-Alexander officieel regelt.
Minderjarig
Het kabinet wil dat als de koning onverwachts overlijdt en troonopvolgster Amalia nog minderjarig is, koningin Máxima wordt aangesteld als regentes. Máxima blijft tot zeker 7 december 2021 regentes; op die dag wordt Amalia 18 jaar.
Het regentschap is een waarnemende functie, dus de regent krijgt niet de functie van koning, maar doet wel zijn werk. Mocht Máxima iets overkomen, dan wordt prins Constantijn regent.
Veel capaciteiten
Het kabinet vindt Máxima geschikt als regentes, omdat "ze de afgelopen 11 jaar haar vele capaciteiten in dienst heeft gesteld van het Koninkrijk en daarvoor brede steun heeft ontvangen", staat in een brief van vicepremier Asscher. Als koningin Máxima tijdens haar regentschap opnieuw trouwt en haar huwelijk niet door de Staten-Generaal wordt goedgekeurd, blijft ze toch regentes, blijkt uit de brief.
Prins Claus was aangewezen als eventuele regent in de tijd van koningin Beatrix, en Bernhard in de tijd van koningin Juliana. Prins Hendrik, de man van koningin Wilhelmina en vader van Juliana, mocht in 1909 geen regent worden, waarschijnlijk vanwege zijn losbandige karakter. Wilhelmina's moeder Emma werd gevraagd. Zij had ook ervaring, omdat ze de functie zo'n 8 jaar vervulde in de tijd dat Wilhelmina nog minderjarig was.
Ridderzaal
De bijeenkomst in de Ridderzaal zal ongeveer een half uur duren. Eerst spreekt namens de Verenigde Vergadering D66-senator Engels. Onder zijn leiding heeft een commissie de drie wetsvoorstellen voorbereid. Vervolgens zal premier Rutte reageren.

Ook Google nu beschuldigd van machtsmisbruik via zijn downloadwinkel
Het bedrijf is door tientallen Amerikaanse staten aangeklaagd. Het zou onder meer hebben geprobeerd Samsung om te kopen in een poging geen concurrent voor de Play Store te krijgen.
- liveblog

2007 mag coronaprik inplannen • Japan scherpt regels aan
In dit blog houden we je op de hoogte van het laatste coronanieuws uit binnen- en buitenland van donderdag 8 juli.

'Een op de drie burgemeesters en wethouders in Overijssel bedreigd'
In één geval voelde een burgemeester zich zo onveilig dat ze een hek om haar woning liet bouwen.