Akkoord over Europese begroting
Na een maandenlange strijd zijn de 28 EU-lidstaten en het Europees Parlement het eens geworden over de begroting van 2014. Na 16 uur onderhandelen kwamen ze overeen dat de Europese Unie het komend jaar 135,5 miljard euro mag besteden.
Het bedrag is een compromis. De Europarlementariërs wilden meer geld voor onderzoek, ondernemerschap, werkgelegenheidsprojecten en de opvang van vluchtelingen. De lidstaten wilden per se een kleinere begroting dan dit jaar. Die is 144 miljard euro.
Onderzoek
Er is ook een akkoord over een aanvullende rampenbegroting voor 2013. Met de 400 miljoen euro die daarvoor is uitgetrokken moet onder meer de schade van het hoogwater in juni worden gecompenseerd. Vooral Duitsland profiteert daarvan.
Aan de wens van het Europees Parlement om 200 miljoen euro aan onderzoek te spenderen, is tegemoetkomen. Dit geld komt uit het overschot op de begroting van 2013.
Met de overeenstemming wordt de weg vrijgemaakt voor de EU-financiering voor de komende zes jaar.
Wekdienst 18/5: Uitspraak in zaak Jort Kelder tegen Google en Twitter • Nieuw energieplan EU
Nieuws, weer, verkeer: met dit overzicht begin je geïnformeerd aan je dag.
- liveblog
VS: meer financiële steun nodig voor Oekraïne • Zelensky opent filmfestival in Cannes
In dit blog houden we je op de hoogte van het laatste nieuws over de oorlog in Oekraïne.
Belgische straaljagers onderscheppen vliegtuig boven Nederland na bommelding
De bommelding, gedaan door de Chinese luchtvaartmaatschappij Air China Cargo zelf, bleek later vals.