De zenuwen voor de aanstaande troonswisseling beginnen te komen bij prins Willem-Alexander. Ook prinses Máxima is "wel een beetje'' zenuwachtig aan het worden, zo zeiden de twee in een speciale uitzending van het Jeugdjournaal.

Willem-Alexander en Máxima openden vanmorgen in Enschede de Koningsspelen, een nationale kindersportdag. "Het is prachtig. Het hele koninkrijk doet mee, van Enschede tot aan Bonaire'', zei de prins.

Hij is blij dat sport en gezond eten bij de spelen centraal staan. "Het is ongelooflijk belangrijk dat kinderen bewegen en goed ontbijten. Dan kunnen ze goed sporten en presteren op school."

Amalia, Alexia, Ariane

De dochters van het aanstaande koningspaar doen ook mee aan de Koningsspelen. "We kunnen helaas niet komen kijken, want we zijn al hier", zei Máxima. Volgens de prins waren de prinsesjes er vanmorgen helemaal klaar voor.

Willem-Alexander noemt de Koningsspelen een heel apart moment. "Het aftellen is nu echt begonnen. Morgen vieren we mijn verjaardag rustig met wat familie en vrienden en daarna zijn we helemaal klaar voor 29 en 30 april."

STER reclame