Schipper: hut wilde niet omlaag
De schipper die vanmiddag in Hasselt tegen een brug opbotste, zegt dat dit gebeurde omdat zijn hydraulisch bedienbare stuurhut niet naar beneden wilde. Hij probeerde nog af te remmen, maar het was al te laat.
Het binnenvaartschip voer over het Zwarte Water toen het in Hasselt een brug moest passeren. Omdat de stuurhut er niet onderdoor kon, werd die volledig vernield. De schipper en twee andere opvarenden bleven ongedeerd.
De politie heeft de schipper een blaastest laten doen, waaruit bleek dat hij niet had gedronken.
Dieselolie
Het schip vervoerde 23 ton dieselolie. Er is geen olie in het water gelekt. Een duwboot zal het beschadigde schip verplaatsen, zodat de vaarweg weer vrij is.
Op weg naar de brug kregen hulpverleners zelf een ongeluk. Een aanhanger met een brandweerboot erop kantelde in een bocht. Alleen de aanhanger raakte beschadigd.
Voor het eerst export van AstraZeneca-vaccins vanuit EU tegengehouden
Italië heeft de export van 250.000 doses van het AstraZeneca-vaccin naar Australië geblokkeerd.
Strijd tussen Buckingham Palace en Harry & Meghan laait op, ook 'de firma' onder vuur
Zondag verschijnt een interview van Meghan en Harry met Oprah Winfrey. In de aanloop ernaartoe lopen de gemoederen op.
OMT-advies: verpleeghuizen kunnen beginnen met versoepelen
Het OMT ziet mogelijkheden nu er steeds meer bewoners gevaccineerd zijn en het aantal besmettingen daalt.