
Philips in gesprek over verkoop huishoudelijke tak
Philips is in gesprek met meerdere partijen over de verkoop van zijn huishoudelijke tak. Dat bevestigt het bedrijf, nadat het een jaar geleden al bekendgemaakt had de divisie te willen afsplitsen. Ook kijkt Philips naar de mogelijkheid om het onderdeel naar de beurs te brengen.
Er is "stevige interesse" van bedrijven en investeringsmaatschappijen uit Europa en China, meldt een woordvoerder.
De divisie is goed voor een jaaromzet van zo'n 2,3 miljard euro per jaar en er werken zo'n 6000 mensen. Onder meer koffieapparaten, stofzuigers en airfryers vallen eronder.
Volgens het FD zijn drie Chinese partijen de grootste kanshebbers. Ze zouden bereid zijn meer dan 3 miljard euro neer te tellen.
Philips-topman Frans van Houten zei begin 2020 dat het gaat om een lucratieve tak, maar dat die minder toekomst heeft dan de medische.
- liveblog
Russische VN-diplomaat stapt op uit schaamte • Loekasjenko: Westen wil Oekraïne verscheuren
In dit blog houden we je op de hoogte van het laatste nieuws over de oorlog in Oekraïne.
Levenslang voor Russische militair die Oekraïense burger doodschoot
De militair heeft bekend en spijt betuigd in deze eerste rechtszaak sinds de Russische invasie.
Rechtszaak over blokkade Russia Today: 'Verbod raakt de rechtsstaat'
Internetproviders, de Nederlandse Vereniging van Journalisten, het Persvrijheidsfonds en burgerrechtenorganisatie Bits of Freedom stappen naar de Europese rechter vanwege de blokkade van Russische staatsmedia