
Wateroverlast door hevige onweersbuien
Op veel plaatsen in Nederland is de afgelopen nacht wateroverlast ontstaan door hevige onweersbuien. Vooral in Limburg was het raak. In Roermond kwamen huizen blank te staan en rukte de brandweer uit voor wateroverlast in een zorgcentrum.
Ook in Kerkrade, Landgraaf en Tegelen liepen straten onder en verder had een hotel in Vaals last van het noodweer. 1Limburg meldt dat er zo'n zeventig meldingen binnenkwamen bij de brandweer in Limburg. Naast wateroverlast ging het ook om meldingen van blikseminslag.
Het noodweer veroorzaakte bij Haelen een seinstoring. Het treinverkeer tussen Weert en Roermond kwam daardoor stil te liggen.
Het onweer trok ook over andere delen van het land. Onder meer uit Rotterdam, Amsterdam en Vianen kwamen meldingen van wateroverlast. Op de A28 bij Eelde moest tijdelijk een rijstrook gesloten worden omdat er grote plassen water op de weg lagen.
In Enschede vloog het dak van een woning in brand, vermoedelijk door blikseminslag. In Witharen ging een boom in vlammen op nadat de bliksem was ingeslagen, meldt RTV Oost.
België en Duitsland
In België is de schade door het noodweer groot. Vooral de stad Dinant is getroffen. "Er staan straten blank omdat de rioolmonden het vele water niet kunnen slikken, er zijn daken afgerukt, er waren modderstromen, er liggen bomen op de weg, maar ook elektriciteitskabels", zegt een woordvoerder van de brandweer tegen de VRT.
Ook Duitsland heeft last van de regen. Onder meer in Aken zijn straten ondergelopen.

Militair vliegtuig stort neer in Filipijnen, zeker 17 doden
Veertig mensen zijn uit het toestel gered. Over het lot van de overige inzittenden is niets bekendgemaakt. Het vliegtuig zou de landingsbaan hebben gemist.
- liveblog

Volledig gevaccineerden welkom in Suriname • Vaccinvergissing bij GGD Groningen
In dit blog houden we je op de hoogte van het laatste coronanieuws uit binnen- en buitenland van zondag 4 juli.

Koning weer vaker op pad, morgen voor staatsbezoek naar Berlijn
Het gaat om een driedaags staatsbezoek, samen met koningin Máxima. De afgelopen jaren bezocht hij al de Duitse deelstaten en dit is het sluitstuk.